Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

SHQIP në BOTË

Besart Berisha përfundon karrierën në Australi, kthehet në Evropë

Besart Berisha përfundon karrierën në Australi, kthehet në Evropë


31 August, 2021 @13:12

Golashënuesi më i mirë në histori të A League të Austrialisë, Besart Berisha, ka pëfunduar karrierën në Australi.

Përmes një njoftimi në llogarinë e tij zyrtare, ka bërë të ditur se është larguar nga skuadra e tij aktuale Western United.

Berisha pritet të kthehet në Gjermani edhe për një stinor, por nuk është bërë e ditur skuadra.

Sulmuesi i përfaqësueses së Kosovës, gjatë karrierës së tij në Australi ka shënuar 142 gola në 236 ndeshje, derisa ishte startues në 230 ndeshje.

Berisha ka fituar 4 tituj dhe 2 herë këpucën e artë në Australi.


 
Të gjitha lajmet nga Përfaqësuesja