Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

BESART BERISHA

“Besart’s on fire!”, tifozët i kushtojnë këngë Besart Berishës

“Besart’s on fire!”, tifozët i kushtojnë këngë Besart Berishës


14 April, 2021 @17:31

Sulmuesi kosovar, Besart Berisha, po vazhdon të jetë idhull i futbolldashësve në Australi dhe veçanërisht të tifozëve të skuadrës ku luan, Western United.

Tifozët e kësaj skuadre së fundi i kanë kushtuar një këngë për ta nderuar Besart Berishën.

Në fakt kënga e cila i është kushtuar Berishës është e njohur në botën e futbollit pasi që është bërë e famshme nga tifozët e Irlandës Veriore për sulmuesin e tyre, Will Grigg, nga versioni origjinal i këngës “Freed from Desire” e kënduar nga Gala.

Këngën për Berishën dhe versionin e kënduar nga tifozët e Irlandës Veriore e gjeni më poshtë.

 


 
Të gjitha lajmet nga International