Të gjitha lajmet

MEDIA TALK

Besnik Hasi kandidat për Fenerbahçen

Besnik Hasi kandidat për Fenerbahçen

9 July, 2020 @11:59

Ish kapiteni i kombëtares shqiptare dhe trajneri i disa skuadrave evropiane, Besnik Hasi, është kandidat për të marrë drejtimin e ekipit turk ku luan futbollisti i Kosovës Vedat Muriqi, Fenerbahçe.

Sipas Fotosporit turk, Hasi që është aktualisht duke punuar si trajner në Arabinë Saudite, është në listën e ngushtë të trajnerëve që po shikon klubi nga Stambolli për stinorin 2020/21 bashkë me trajnerët Okan Buruk dhe Erol Bulut.

Gjakovari 48-vjeçar është i interesuar për të marrë detyrën e trajnerit të kanarinave, ndërsa ende nuk ka nisur stërvitjet me ekipin e tij Al Riad për këtë arsye.

Kjo nuk është hera e parë që ekipet e mëdha të Turqisë po interesohen për Hasin, pasi që më parë interesim për te kishte shprehur edhe Galatasaray, disa vite më parë.

CHALLENGE LEAGUE

Liridon Balaj lojtari i javës në Challenge Ligën e Zvicrës

7 July, 2020 @23:00

Ish futbollisti i Besës së Pejës, Liridon Balaj, që tash mbron ngjyrat e ekipit zviceran, Aarau, është shpallë edhe zyrtarisht…

RENOVA

Festim Ebibi nënshkruan me Renovën

FOTO / Renova

6 July, 2020 @19:29

Talenti i ri Festim Ebibi, ka nënshkruar kontratë profesionale me skuadrën nga Tetova, Renovën. Kontrata e Ebibit do të jetë…

TETOVË

Ibraimi dhe Alimi mbesin kuqezi

Foto: KFShkendija.com

2 July, 2020 @15:08

Kuqezinjtë mbajnë në përbërje dy prej futbollistëve më të mirë që kanë luajtur në elitën vendore, duke zyrtarizuar zgjatjen e…

THUN 3-2 ZURICH

Kryeziu e Kololli shënojnë, por Zurich s’fiton sonte

Foto: FCZurich/tw

1 July, 2020 @23:05

Dy futbollistët që veshin fanellën e Kosovës, Mirlind Kryeziu dhe Benjamin Kololli, kanë realizuar për ekipin e tyre sonte. …

RUSI

Odise Roshi me raketë, dy-golësh dhe lojtar i ndeshjes

1 July, 2020 @22:48

Mesfushori i krahut të kombëtares shqiptare, Odise Roshi, ka shkëlqyer në ndeshjen e sotme të ekipit të tij rus Akhmat…

Të gjitha lajmet nga International