Të gjitha lajmet

DUELET E FAZËS SË RADHËS

BIBL vazhdon pas dy javësh me duelin Vllaznia-Peja

Foto: KBPeja/fb

BIBL vazhdon pas dy javësh me duelin Vllaznia-Peja

10 February, 2020 @19:40

Pasi që ka përfunduar faza e parë e garave në BIBL, skuadrat do të ndeshen edhe njëherë mes vete, varësisht nga renditja që kanë pasur në fund të pjesës së parë të stinorit të kësaj gare.

BIBL këtë stinor marrin pjesë dy skuadra kosovare, që e bën vendin tonë me më së shumti ekipe pjesëmarrëse.

Faza e parë e garave përfundoi me këtë renditje:

1. Academic 7-1
2. Peja 5-3
3. Rahoveci 3-5
4. Ibri 3-5
5. Vllaznia 2-6

Ndërsa në fazën e dytë që nis më 25 shkurt, në ndeshjen e parë Vllaznia e Shkodrës pret Pejën në Shkodër, e më 26 shkurt Rahoveci pret Ibrin në Rahovec. Pas kësaj, vjen dueli derbi i ekipeve kosovare, Peja - Rahoveci, në Karagaç që luhet më 4 mars, para dueleve tjera.

VENDIMI I FUNDIT

Vllaznia-Ibri anulohet, BIBL shkon direkt në Final Four

Foto nga arkivi/ TOPSPORTI/ E. Shkuliqi

12 March, 2020 @23:18

Vendimi i fundit i BIBL pas shfaqjes së paandemisë Coronavirus, covid - 19, është që ndeshja Vllaznia - Ibri, të…

BIBL FINAL 4

Peja zyrtarizon Final Fourin e BIBL-it

Foto: KBPeja/fb

10 March, 2020 @14:45

Pas njoftimit të djeshëm nga faqja zyrtare e BIBL se Final Four i stinorit 2019/20 të kësaj lige do…

PAS LARGIMIT TË RAHOVECIT

BIBL ndërron formatin, Final Four në Pejë

9 March, 2020 @21:25

Sezoni 2019/20, ndër më të dobëtit e ligës ballkanike dhe me më së paku pjesëmarrës, pas largimit të KB Rahovecit…

DEBUTUESIT S'I DALIN HESAPET

Zyrtarizohet largimi në debutim i Rahovecit nga BIBL

4 March, 2020 @9:17

Skuadra debutuese këtë stinor në ligën ballkanike, KB Rahoveci, është përshëndetur para kohe nga stinori debutues në ligën e parë…

BIBL

Anulohet Peja-Rahoveci, Rahoveci tërhiqet nga Liga Ballkanike?

3 March, 2020 @16:28

Ndeshja mes Pejës dhe Rahovecit, që ishte paraparë të luhej nesër në “Karagaç” në kuadër të Ligës Ballkanike, është anuluar. …

Të gjitha lajmet nga Balkan League