Të gjitha lajmet

FESTA

Bochum tregon si festohen golat në Gjermani

Foto: liga-zwei.de

Bochum tregon si festohen golat në Gjermani

16 May, 2020 @13:45

Skuadra e Bundesligës 2, Bochum, pas golit të parë të shënuar sot në ndeshjen që ende po zhvillohet ka festuar me rregulla të reja golin e dhënë.

Kështu, avantazhi i skuadrës i ardhur me golin e francezit Anthony Losilla është festuar pa përqafime fare, vetëm vrap drejt publikut që s’ishte, pastaj kthim dhe në fund, prekje me bërryl.

AUE - SANDHAUSEN 11s

Paqarada startues, Halimi në bankë

Foto: Sandhausen/fb

16 May, 2020 @12:35

Dy reprezentuesit e Kosovës në futboll që luajnë në Bundesliga 2 për ekipin e Sandhausenit, Leart Paqarada dhe Besar Halimi…

BUNDESLIGA

Pritjes i vie fundi, rikthehet futbolli!

16 May, 2020 @9:33

Më në fund! Pas ‘3-4 viteve’ mungesë, më në fund rikthehet futbolli evropian! Ndonëse pa shikues, pjesën më të bukur…

AUGSBURG

Thyen rregullat e karantinës, mungon në ndeshjen e rikthimit nesër

Foto: TheNational

15 May, 2020 @23:49

Bundesliga rifillon stinorin nesër, për tu bërë e para ndër ligat më të forta në botë që rikthen stinorin 2019/20…

POKAL

Kupa e Gjermanisë, cakton datat deri në finale

12 May, 2020 @0:33

Federata e Futbollit të Gjermanisë (DFB) ka caktuar datat për vazhdim të garave të Kupës. Të hënën në mbledhje…

SPORT BILD

Milot Rashica në radar të Liverpoolit

6 May, 2020 @23:57

Largimi i Milot Rashicës nga Werder Bremeni këtë verë po shihet si punë e kryer, njofton Sport Bild sot. …

Të gjitha lajmet nga Bundesliga