Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

GREUTHER FURTH - BAYERN MUNCHEN

Brilianca e Bayernit s’ka fund

Foto: Bayern/tw

Brilianca e Bayernit s’ka fund


24 September, 2021 @22:22

Bavarezët vazhdojnë me ritmin e njëjtë. Të paprekshëm në Bundesligë dhe dominant në thuajse secilën ndeshje.

Kështu hapën edhe xhiron e gjashtë të Bundesligës sonte, duke e mposhtur si mysafir Greuther Furthin e rikthyer në elitë.

Thomas Sommer të Furthit, Bayern në pjesë të parë kreu punë, ndërsa skuqja e Benji Pavardit në fillim të pjesës së dytë, thuajse nuk luajti rol fare, për përfundimtaren 1-3 [Itten 87 - Muller 10, Kimmich 31, Greisbeck 68ag.].

Pas gjashtë ndeshjeve Bayerni lider ka 16 pikë, ndërsa Greuter Furth që tash e ka të qartë se mbijetesa në Bundesligë do të jetë punë gjigande për ta, me një pikë pas gjashtë xhirove.


 
Të gjitha lajmet nga Bundesliga