Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

ISTOGU - MH PRISHTINA

Çereku i tretë vendimtar, Istogu fillon me fitore

Çereku i tretë vendimtar, Istogu fillon me fitore


13 October, 2021 @17:36

Skuadra e Istogut e hapi stinorin e ri në Ligën e Parë me fitore, duke e mposhtur Marigona Hill Prishtinën me rezultat 89-81.

Pjesa e parë kaloi me rezultat të ngushtë, por dallimi u bë në çerekun e tretë, ku Istogu shënoi 21 pikë e pësoi 11 pikë.

Labinot Kelmendi ishte më i dalluari te Istogu me 27 pikë e 9 kërcime, derisa u ndihmua edhe nga Andi Kabashi me 13 pikë dhe Dardan Maxharaj me 12 pikë të tjera.

Te MHP Eliot Peci me 31 pikë dhe Arbnor Haliti me 20 pikë shkëlqyen, por nuk mjaftoi për fitore.

TABELA AKTUALE

Në xhiron e dytë Istogu takohet me Dardanët, kurse MHP e pret Vëllaznimin.


YLLI - RAHOVECI

Ç1: 2 epërsia në Suharekë

FBK Superliga

Ç1: 2 epërsia në Suharekë

13/10/21 @ 17:20

STARTING FIVE

Pesëshet e para: Ylli - Rahoveci

FBK Superliga

Pesëshet e para: Ylli - Rahoveci

13/10/21 @ 16:48

LIGA UNIKE

Me dy duele sot nis Superkupa Mbarëkombëtare

Liga Unike

Me dy duele sot nis Superkupa Mbarëkombëtare

13/10/21 @ 11:47

VUSHTRRIA - DARDANËT

Vushtrria e hap stinorin me fitore në Ligën e Parë

FBK Liga e Parë

Vushtrria e hap stinorin me fitore në Ligën e Parë

12/10/21 @ 23:40

PRISHTINA - AKADEMIK

Pas pauzës 4 vjeçare, Prishtina rikthehet me humbje në BIBL

Balkan League

Pas pauzës 4 vjeçare, Prishtina rikthehet me humbje në BIBL

12/10/21 @ 20:50

PRISHTINA - AKADEMIK

Ç3: Epërisa kalon te skuadra bullgare, edhe 10 minuta lojë

FBK Superliga

Ç3: Epërisa kalon te skuadra bullgare, edhe 10 minuta lojë

12/10/21 @ 20:19

PRISHTINA - AKADEMIK

Ngushtohet epërsia në dy pikë, mbyllet pjesa e parë

Balkan League

Ngushtohet epërsia në dy pikë, mbyllet pjesa e parë

12/10/21 @ 19:47

VUSHTRRIA - DARDANËT

Vushtrria e hap stinorin me fitore në Ligën e Parë

FBK Liga e Parë

Vushtrria e hap stinorin me fitore në Ligën e Parë

12/10/21 @ 23:40

VËLLAZNIMI

Vëllaznimi synon Superligën, merr Besnik Azemin

FBK Liga e Parë

Vëllaznimi synon Superligën, merr Besnik Azemin

05/10/21 @ 15:40

GJAKOVË

Mendrit Ademi, lojtar i ri i Vëllaznimit

FBK Liga e Parë/Transfere

Mendrit Ademi, lojtar i ri i Vëllaznimit

04/10/21 @ 13:58

GJAKOVË

Vëllaznimi zyrtarizon Bardhi Rexhën

FBK Liga e Parë/Transfere

Vëllaznimi zyrtarizon Bardhi Rexhën

03/10/21 @ 22:58

FEDERATA

FBK siguron sponsor teknik

FBK Superliga/FBK Liga e Parë/FBK Liga e Dytë/FBK Liga e Femrave/Kupa e Kosovës/Superkupa e Kosovës/FBK Superliga U18/Përfaqësuesja

FBK siguron sponsor teknik

23/09/21 @ 11:09

VËLLAZNIMI

Ujkan Karanezi kalon te Vëllaznimi

FBK Liga e Parë

Ujkan Karanezi kalon te Vëllaznimi

09/09/21 @ 14:55

GJAKOVË

Koshi e Tanushi te Vëllaznimi në sezonin e ri

FBK Liga e Parë/Transfere

Koshi e Tanushi te Vëllaznimi në sezonin e ri

09/09/21 @ 12:59

NGA FEDERATA

Afat kalimtar vetëm për Ligën e Parë

FBK Liga e Parë/Transfere

Afat kalimtar vetëm për Ligën e Parë

08/09/21 @ 16:31

FIBA

FIBA licencon 1 Komisioner dhe 4 Gjyqtarë nga FBK për periudhën 2021-2023

FBK Superliga/FBK Liga e Parë/FBK Liga e Femrave

FIBA licencon 1 Komisioner dhe 4 Gjyqtarë nga FBK për periudhën 2021-2023

27/08/21 @ 20:35

VËLLAZNIMI

Vëllaznimi merr ish-trajnerin e Bashkimit

FBK Liga e Parë

Vëllaznimi merr ish-trajnerin e Bashkimit

23/08/21 @ 16:06


 
Të gjitha lajmet nga FBK Liga e Parë