Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

CHAMPIONS LEAGUE

Champions League - datat e gjysmëfinaleve

Champions League - datat e gjysmëfinaleve


15 April, 2021 @10:55

Mbrëmë janë kuptuar dy çiftet gjysmëfinaliste të këtij sezoni të Champions Leagues.

Mes vete do të përballen Real Madrid - Chelsea dhe PSG - Manchester City, dy duele që pritet të jenë mjaft interesante.

Ndeshjet gjysmëfinale do të luhen në datat 27/28 prill dhe 4/5 maj.

27 prill: PSG - Manchester City
28 prill: Real Madrid - Chelsea

4 maj: Chelsea - Real Madrid
5 maj: Manchester City - PSG

Përfshirë edhe finalen, të gjitha ndeshjet luhen me fillim nga ora 21:00. Finalja luhet më 29 maj.


 
Të gjitha lajmet nga Champions League