Të gjitha lajmet

GAME 2: WARRIORS - CLIPPERS

Clippers në histori të NBA-së, barazohet seria

FOTO/ nba

Clippers në histori të NBA-së, barazohet seria

16 April, 2019 @9:43

Golden State Warriors
LA Clippers
Golden State Warriors 131 : 135 LA Clippers
Stephen Curry 29 pikë Lou Williams 36 pikë

Oracle Arena

Skuadra e dytë nga Los Angelesi, Clippers, sot në mëngjes ka bërë një rikthim që nuk kishte ndodhur ndonjëherë në histori të Play Offit.

Nga disavantazhi prej 31 pikëve, djelmoshat e trajnerit Doc Rivers, arritën ta mposhtin kampionin aktual Golden State Warriors me rezultat 131-135.

Një rikthim të tillë nuk e ka bërë asnjë skuadër deri më tani në histori të NBA-së në Play Off.

Në këtë rikthim luajti rolin kryesor, Lou Williams. Ai shkëlqeu me 36 pikë e 11 asistime, derisa u ndihmua edhe nga Montrezl Harrell me 25 pikë të tjera.

Te Warriorsat nuk mjaftuan 29 pikët e Stephen Curryt dhe 21 të Kevin Durantit për fitore.

SKEMA E PLAY OFFIT

Tani seria u barazua në 1-1. Ndeshja e tretë do të luhet në Staples Center të Clippersave më 19 prill në ora 04:30.

COACH

Luke Walton gjen skuadër menjëherë

15 April, 2019 @22:58

Pas largimit nga Los Angeles Lakersat, trajneri Luke Walton arriti marrëveshje me Sacramento Kingsin. Walton erdhi te Kingsat pas tre…

TEAM OF THE WEEK 28

TOP 5-shja e javës në Superligë (XXVIII)

15 April, 2019 @22:24

Pas ndeshjeve të përfunduara të xhiros së fundit të stinorit të rregullt (XXVIII) të Superligës së Kosovës në basketboll, TopSporti.com…

DUELET E PARA ÇEREKFINALE

PlayOffi nis nesër

TOPSPORTI/ A. P.

15 April, 2019 @14:19

Me dy ndeshje që zhvillohen nesër mbrëma, fillon PlayOffi i Superligës së Kosovës në basketboll. Stinori i rregullt përfundoi…

DUELI I SERISË FINALE

Barazim ose kuptohet ekipi i ri i Superligës

TOPSPORTI/ A. P.

15 April, 2019 @13:57

Të mërkurën mbrëma në Shani Nushi të Gjakovës do të kuptohet ekipi i ardhshëm i Superligës, nëse fiton Feronikeli ose…

SERIA FINALE E FEMRAVE

Dueli i radhës i serisë finale te femrat

TOPSPORTI/ A. P.

15 April, 2019 @12:59

Afro 500 shikues panë dramën e vërtetë basketbollistike mes femrave të Bashkimit dhe Prishtinës mbrëmë në Sezai Surroi të Prizrenit…

GAME 1: ROCKETS - JAZZ

Raketa fluturoi në ndeshjen e parë

15 April, 2019 @11:28

Skuadra e Houston Rocketsit, e mposhti Utah Jazzin në ndeshjen e parë të Play Offit me rezultat 122-90. Djelmoshat e…

GAME 1: BLAZERS - OKC

S’mjaftoi triple-double për fitore

15 April, 2019 @0:21

Portland Trail Blazers, e hapi Play Offin me fitore, duke e mposhtur Oklahoma City Thunderin me rezultat 104-99. Skuadra e…

GAME 1: CELTICS - PACERS

Rikthim në pjesën e dytë, epërsi 1-0

FOTO/ nba

14 April, 2019 @22:49

Me ngritje të dukshme të lojës në pjesën e dytë, sidomos në çerekun e tretë, Bostoni e mposhti Indana Pacersin…

COACH

Luke Walton gjen skuadër menjëherë

15 April, 2019 @22:58

Pas largimit nga Los Angeles Lakersat, trajneri Luke Walton arriti marrëveshje me Sacramento Kingsin. Walton erdhi te Kingsat pas tre…

GAME 1: ROCKETS - JAZZ

Raketa fluturoi në ndeshjen e parë

15 April, 2019 @11:28

Skuadra e Houston Rocketsit, e mposhti Utah Jazzin në ndeshjen e parë të Play Offit me rezultat 122-90. Djelmoshat e…

GAME 1: BUCKS - PISTONS

Me domimin total, e nisin me fitore

FOTO/ nba

15 April, 2019 @11:04

Lideri i Konferencës Lindore, Milwaukee Bucks, me lehtësi e mposhti Detroit Pistonsin me rezultat 121-86. Prej fillimit e deri në…

GAME 1: BLAZERS - OKC

S’mjaftoi triple-double për fitore

15 April, 2019 @0:21

Portland Trail Blazers, e hapi Play Offin me fitore, duke e mposhtur Oklahoma City Thunderin me rezultat 104-99. Skuadra e…

GAME 1: CELTICS - PACERS

Rikthim në pjesën e dytë, epërsi 1-0

FOTO/ nba

14 April, 2019 @22:49

Me ngritje të dukshme të lojës në pjesën e dytë, sidomos në çerekun e tretë, Bostoni e mposhti Indana Pacersin…

Të gjitha lajmet nga NBA