Të gjitha lajmet

DUELI I SERISË FINALE

Barazim ose kuptohet ekipi i ri i Superligës

TOPSPORTI/ A. P.

Barazim ose kuptohet ekipi i ri i Superligës

15 April, 2019 @13:57

Të enjten (sonte, 19:00) mbrëma në Shani Nushi të Gjakovës do të kuptohet ekipi i ardhshëm i Superligës, nëse fiton Feronikeli ose seria do të vazhdojë në rast të fitores së Vëllaznimit.

Feronikeli e fitoi ndeshjen e parë të zhvilluar në Drenas ditë më parë dhe tashmë Vëllaznimi dëshiron ta shfrytëzojë terrenin vendas për të barazuar serinë në 1-1.

SHIKO: PlayOff Skemën

FBK ka bërë të ditur se dueli i dytë i serisë finale luhet të më 18 prill me fillim prej orës 19:00 në Shani Nushi, ndërsa ekipi që arrin së pari dy fitore siguron Superligën për sezonin e ardhshëm.

Sidoqoftë, humbësi i finales do të ketë edhe një rast për Superligë. Ai do të duhet të luajë ndaj Lipjanit të Superligës, në ndeshjet e PlayOutit, ku gjithashtu luhet deri në dy fitore.

PLAY OUT: LIPJANI - VËLLAZNIMI

Lipjani shpëton sezonin, mbetet në Superligë!

TOPSPORTI / A.P

27 April, 2019 @20:48

Pas ndeshjes së parë në Gjakovë që u mbyll me fitore 74-71 të Vëllaznimit, takimi kthyes i luajtur sonte…

PLAY OUT: LIPJANI - VËLLAZNIMI

Lipjani vs. Vëllaznimi, diferencë 10 pikë pas 20 minutave

TOPSPORTI / ARKIV

27 April, 2019 @19:50

Me rezultat 46-36 është mbyllur pjesa e parë mes Lipjanit dhe Vëllaznimit, të cilat mes vete po përballen për një…

PLAY OUT: VUSHTRRIA - MEGASPORTS

Vushtrria dhe Megasportsi mbeten aty ku ishin

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

26 April, 2019 @22:01

Skuadra e Vushtrrisë, duke e mposhtur edhe në ndeshjen e dytë të Play Outit Megasportsin, mbeti në Ligë të Parë. …

PAS NDËRPRERJES SË NDESHJES

Përcakohet dënimi për KB Vëllaznimin

26 April, 2019 @13:32

Ndeshja ishte ndërprerë për shkak të tymit që u bë në palestrën Shani Nushi në përballjen e parë të PlayOutit…

PLAYOUT LIGA E PARË: MEGASPORT - VUSHTRRIA

Afër sigurimit të Ligës së Parë

25 April, 2019 @23:51

Sonte u zhvillua edhe dueli i parë i PlayOutit për Ligë të Parë të Kosovës, ku në Prizren u takuan…

Të gjitha lajmet nga FBK Liga e Parë