Të gjitha lajmet

DUELI I SERISË FINALE

Barazim ose kuptohet ekipi i ri i Superligës

TOPSPORTI/ A. P.

Barazim ose kuptohet ekipi i ri i Superligës

15 April, 2019 @13:57

Të enjten (sonte, 19:00) mbrëma në Shani Nushi të Gjakovës do të kuptohet ekipi i ardhshëm i Superligës, nëse fiton Feronikeli ose seria do të vazhdojë në rast të fitores së Vëllaznimit.

Feronikeli e fitoi ndeshjen e parë të zhvilluar në Drenas ditë më parë dhe tashmë Vëllaznimi dëshiron ta shfrytëzojë terrenin vendas për të barazuar serinë në 1-1.

SHIKO: PlayOff Skemën

FBK ka bërë të ditur se dueli i dytë i serisë finale luhet të më 18 prill me fillim prej orës 19:00 në Shani Nushi, ndërsa ekipi që arrin së pari dy fitore siguron Superligën për sezonin e ardhshëm.

Sidoqoftë, humbësi i finales do të ketë edhe një rast për Superligë. Ai do të duhet të luajë ndaj Lipjanit të Superligës, në ndeshjet e PlayOutit, ku gjithashtu luhet deri në dy fitore.

PRISHTINA

Prishtina zyrtarizon përfocimin e parë

9 August, 2019 @23:08

Kampionia e Superligës së Kosovës në basketboll, Prishtina, pak më parë e zyrtarizoi përforcimin e parë për stinorin 2019/20. Bëhet…

CITY

Pep zbulon se sa do të mungojë Sane

9 August, 2019 @17:06

Leroy Sane pritet të mungojë rreth gjashtë ose shtatë muaj pasi që pësoi lendim të gjurit. 23 vjeçari, krisi ligamentin…

ARRIHET MARRËVESHJA

Gjykatësi vendos për ditët e LaLigas

9 August, 2019 @17:02

La Liga dhe Federata e Futbollit e Spanjës kanë arritur marrëveshje përfundimtare sa i përket orarit të ndeshjeve për sezonin…

DANEZI

Edhe Schone largohet nga Ajaxi

9 August, 2019 @16:56

Transferi më i ri i ekipit të Genoa, Lasse Schone është zyrtarizuar gjatë dites së sotme. Për ekipin e…

RIKTHIM NË SUPERIORE

Ish mbrojtësi i kombëtares dhe Skënderbeut, te Tirana

9 August, 2019 @15:46

Futbollisti me përvojë, që së fundi luajti si mbrojtës te Skënderbeu i Korçës, Kristi Vangjeli, është zytarizuar sot si lojtar…

Të gjitha lajmet nga