Të gjitha lajmet

BEST OF 2019

Çmimet e futsallit shkojnë për Liburnin

Çmimet e futsallit shkojnë për Liburnin

20 December, 2019 @20:17

Në mbrëmjën ku FFK zgjodhi më të mirët e vitit 2019, çmime u ndanë edhe për sportin e futsallit.

E të gjitha çmimet për futsall i fitoi skuadra gjakovare Liburni, kampionia në fuqi e Kosovës në këtë sport.

Klubi më i mirë i vitit në futsall u shpall Liburni, lojtari i vitit 2019 Alfred Prenqi, pjesë e Liburnit, kurse çmimi i golashënuesit më të mirë i takoi Ramadan Alajt, po ashtu pjesë e klubit gjakovar.

Përveç suksesit në garat vendore, Liburni në vitin 2019 e përfaqësoi Kosovën edhe në garat ndërkombëtare, duke qenë pjesë e 32 ekipeve më të mira të Evropës në futsall, pas garimit në UEFA Futsal Main Round.

MEDIA TALK

Challandes parashikon muajin e ndeshjes Maqedonia V - Kosova

7 April, 2020 @0:21

Selektori më i suksesshëm i Kosovës në historinë e shkurtër të vendit tonë në gara ndërkombëtare, Bernard Challandes, duke folë…

JUGKOREANI

Son Heung-min shkon në ushtri

6 April, 2020 @23:58

Futbollisti i Tottenham Hotspurit, Son Heung-min, do të kryejë shërbimin ushtarak në shtetin e tij, Kore të Jugut, ka konfirmuar…

DON BALON

Marash Kumbulla në radar të Real Madridit

6 April, 2020 @15:33

Qendërmbrojtësi i kombëtares shqiptare, Marash Kumbulla, i është ofruar si zgjidhje kryetarit të Real Madridit Florentino Perez, shkruan sot Don…

STINORI 1999/2000

Tabelat përfundimtare 1999/2000 të Ligave të Dyta të Kosovës

Foto nga arkivi i Brahim Vojvodës, sulmuesit të KF Drenica

6 April, 2020 @14:58

Ishte sezoni i parë i pasluftës në Ligë të Dytë të Kosovës, që në fakt ishin dy. Liga e Dytë…

TOP 10

Laureatët e vitit 2000 nga FFK

6 April, 2020 @0:12

Në stinorin e parë të pasluftës në Kosovë dhe pas shpalljes së Prishtinës kampione të Kosovës, e Gjilanit fitues të…

Të gjitha lajmet nga