Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

NË KRYEQYTET

Dachon Burke prezantohet te Prishtina

Fotot: KBPrishtina/fb

Dachon Burke prezantohet te Prishtina


30 September, 2021 @16:04

Basketbollisti më i ri i Prishtinës, amerikani Dachon Burke, është prezantuar sot te ekipi bardhekaltër, pas njoftimit për arrijten e marrëveshjes nga klubi ditë më parë.

Burke ka qenë prezent në zyret e klubit të Prishtinës sot, ku në prani të kryetarit Burim Maraj dhe drejtorit Edmond Azemi ka thënë se ndihet mirë në kryeqytet, ndërsa ka shprehur edhe lumturinë e tij që do ta veshë fanellën e një klubi me histori në Kosovë.

Dachon Burke @ Prishtina

“Sot në zyret e klubit më të trofeshëm shqiptar KB SIGAL PRISHTINA, në prani të presidentit Burim Maraj dhe drejtorit të klubit Edmond Azemi, Dachon Burke nënshkroi kontratën me klubin bardh e kaltër,” ka bërë të ditur Prishtina përmes llogarisë zyrtare në Facebook.

E sa i përket lojës së Burkes dhe të dhënave të fundit, i gjeni këtu.


VALBONA BYTYQI

Kapitenia e Penzës: Duam ta fitojmë Superkupën

FBK Liga e Femrave/Superkupa e Kosovës

Kapitenia e Penzës: Duam ta fitojmë Superkupën

29/09/21 @ 14:15

DUELET E XHIROS IV

Derbi i të pamposhturve nesër, publikohet orari i Xhiros IV

FBK Superliga

Derbi i të pamposhturve nesër, publikohet orari i Xhiros IV

29/09/21 @ 11:06

KALENDARI I PRISHTINËS

Orari i ndeshjeve të Prishtinës në BIBL

Balkan League

Orari i ndeshjeve të Prishtinës në BIBL

28/09/21 @ 16:18

KALENDARI I PEJËS

Orari i ndeshjeve të Pejës në BIBL

Balkan League

Orari i ndeshjeve të Pejës në BIBL

28/09/21 @ 16:13

NGA INFORMATORI NR 3

Dy trajnerë dënohen për gabime teknike

FBK Superliga

Dy trajnerë dënohen për gabime teknike

27/09/21 @ 22:39

TEAM OF THE WEEK

TOP 5-shja e javës në Superligë (III)

FBK Superliga

TOP 5-shja e javës në Superligë (III)

27/09/21 @ 15:51

DUELET E XHIROS IV

Derbi i të pamposhturve nesër, publikohet orari i Xhiros IV

FBK Superliga

Derbi i të pamposhturve nesër, publikohet orari i Xhiros IV

29/09/21 @ 11:06

NGA INFORMATORI NR 3

Dy trajnerë dënohen për gabime teknike

FBK Superliga

Dy trajnerë dënohen për gabime teknike

27/09/21 @ 22:39

TEAM OF THE WEEK

TOP 5-shja e javës në Superligë (III)

FBK Superliga

TOP 5-shja e javës në Superligë (III)

27/09/21 @ 15:51

VIDEO HIGHLIGHTS

Highlights: Bashkimi - Prishtina

FBK Superliga

Highlights: Bashkimi - Prishtina

26/09/21 @ 23:39

VIDEO HIGHLIGHTS

Highlights: Peja - Rahoveci

FBK Superliga

Highlights: Peja - Rahoveci

26/09/21 @ 21:43

BASHKIMI - PRISHTINA

Fituesi i derbit Bashkimi-Prishtina u përcaktua pas dy vazhdimeve

FBK Superliga

Fituesi i derbit Bashkimi-Prishtina u përcaktua pas dy vazhdimeve

26/09/21 @ 21:33

BASHKIMI - PRISHTINA

V1: Përsëri barazim, edhe 5 minuta shtesë

FBK Superliga

V1: Përsëri barazim, edhe 5 minuta shtesë

26/09/21 @ 21:04

BASHKIMI - PRISHTINA

Ndeshja Bashkimi - Prishtina shkon në vazhdime

FBK Superliga

Ndeshja Bashkimi - Prishtina shkon në vazhdime

26/09/21 @ 20:50

BASHKIMI - PRISHTINA

Ç3: Bashkimi merr epërsinë, edhe 10 minuta lojë

FBK Superliga

Ç3: Bashkimi merr epërsinë, edhe 10 minuta lojë

26/09/21 @ 20:18

BASHKIMI - PRISHTINA

Bashkimi ngushton epërsinë e Prishtinës, përfundon pjesa e parë

FBK Superliga

Bashkimi ngushton epërsinë e Prishtinës, përfundon pjesa e parë

26/09/21 @ 19:45


 
Të gjitha lajmet nga FBK Superliga