Të gjitha lajmet

BILETAT

Dalin në shitje biletat Prishtina-Legia

Foto: KBPrishtina/fb

Dalin në shitje biletat Prishtina-Legia

17 September, 2019 @15:22

Para pak çastesh, faqja zyrtare e ekipit të Prishtinës Facebook ka bërë të ditur se kanë dalë në shitje biletat për ndeshjen e parë kualifikuese për Basketball Champions League, ku bardhekaltërit takohen me Legian e Varshavës.

Çmimi i biletës është dy euro, ndërsa ato shiten te NeëBorni, ka bërë të ditur klubi.

Ndeshja Prishtina-Legia luhet sonte me fillim prej orës 20:00 në Pallatin e Rinisë dhe të Sporteve në Prishtinë.

PRIZREN

KB Bashkimi mbledh arkivin, thërret për përkrahje

Foto: KBBashkim/fb

27 May, 2020 @13:29

Klubi i Bashkimit që është më i vjetri në Kosovë, themeluar që në 1945, ka filluar të bëj grumbullimin e…

VENDIMI I FBK-së

Kosova nuk do të ketë garues në Basketball Champions League 2020/21

Foto: fibaeurope/fb

24 May, 2020 @0:59

Federata e Basketbollit të Kosovës (FBK) në njërin ndër njoftimet e fundit të saja ka bërë të ditur se nuk…

ON THIS DAY

Dy vjet nga titulli historik

TOPSPORTI/ A. Paçarizi

23 May, 2020 @0:06

Në datën e sotme dy vite më parë, 23 maj 2020, KB Bashkimi nga Prizreni për herë të parë u…

MITROVICË

Në shtator Trepça luan PlayOutin për shpëtim të stinorit në Superligë

TOPSPORTI/ Arian Paçarizi

22 May, 2020 @16:42

Me Vendimin e sotëm të Bordit të Federatës së Basketbollit të Kosovës (FBK) është bërë e ditur se ish kampionia…

FERONIKELI & LIPJANI BIEN

Feronikeli e Lipjani bien nga Superliga

TOPSPORTI/ Arian Paçarizi

22 May, 2020 @16:14

Vendimi i fundit i Bordit të Federatës së Baskebollit të Kosovës (FBK) ka bërë që Feronikeli dhe Lipjani të bien…

Të gjitha lajmet nga FBK Superliga