Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

MONCHENGLADBACH

Daniel Farke zyrtarizohet te Borussia M.

Foto: borussia.de

Daniel Farke zyrtarizohet te Borussia M.


8 June, 2022 @13:38

Trajneri gjerman, Daniel Farke, që bëri emër si trajner i Norwich Cityt në Championship dhe Premier Ligë, është emëruar ditë më parë si trajner i ri i ekipit të Borussia Monchengladbachut që garon në Bundesligë.

Farke 45-vjeç ka nënshkuar kontratë që e mbanë atë në ekip deri në qershor të vitit 2025.

Borussia Mönchengladbach i ka dëshiruar suksese trajnerit të ri.


 
Të gjitha lajmet nga Bundesliga