Të gjitha lajmet

RAMIZ SADIKU - DARDANA

Dardana fiton si mysafire

Dardana fiton si mysafire

24 August, 2019 @19:37

Skuadra e Dardanës, si mysafire arriti ta mposhtë Ramiz Sadikun me rezultat 1-2.

Golat për Dardanën erdhën nga Egzon Huruglica dhe N.Mulaku.

TABELA AKTUALE

Në xhiron e dytë, Dardana përballet me 2 Korrikun, kurse Ramiz Sadiku luan me Arbërinë.

XHIRO 1

Liga e Parë, ndeshjet e ditës

24 August, 2019 @11:15

Pas barazimit mes Malishevës dhe KEK-ut dje, sot xhiroja hapëse e Ligës së Parë vazhdon me dy ndeshje të tjera. …

MALISHEVA - KEK-u

Në heshtje fillon Liga e Parë

23 August, 2019 @20:10

Sezona 2019/20 në Ligën e Parë të Kosovës në futboll, ka startuar në heshtje. Ndeshja ndërmjet Malishevës dhe KEK-ut, ka…

XHIROJA E PARË

Sezoni i ri fillon në Malishevë

23 August, 2019 @14:16

Një javë pas Superligës, sot fillon Liga e Parë e Kosovës në futboll. Në stadiumin e qytetit “Liman Gegaj” në…

CANER GZIMI

“Me lojë të bukur shpresojmë në rezultat pozitiv”

22 August, 2019 @12:40

Liga e Parë e Kosovës në futboll, do të fillojë të premtën me ndeshjen Malisheva - KEK-u. Lojtari prizrenas Caner…

NGA FFK-ja

FFK anulon kartonët e stinorit të kaluar për futbollistët

16 August, 2019 @12:07

Në mbledhjen e mbajtur në ditën e fundit të korrikut, FFK-ja ka bërë të ditur se ka anuluar kartonët që…

Të gjitha lajmet nga FFK Liga e parë