Të gjitha lajmet

CHAMPIONS DRAW

Data e shortit për fazën eliminatore të Champions dhe të kualifikuarit

Data e shortit për fazën eliminatore të Champions dhe të kualifikuarit


10 December, 2020 @0:04

Tashmë të gjitha skuadrat e kualifikuar për në fazën pranverore të Champions League dihen, si dhe janë ndarë ekipet që janë të parat dhe të dytat, ku mund të orientohen në kundërshtarët potencialë të tyre.

Shorti për fazën e 1/8 së finales së Ligës së Kampionëve do të hidhet më 14 dhjetor 2020, ndërsa skuadrat ndahen në dy vazo, ku liderët e grupeve janë në njërën dhe të dytët në tjetrën.

FITUESIT E GRUPEVE:

A: Bayern (GjER),
B: Real Madrid (SPA),
C: Manchester City (ANG),
D: Liverpool (ANG),
E: Chelsea (ANG),
F: Borussia Dortmund (GjER),
G: Juventus (ITA),
H: Paris St Germain (FRA).

VENDET E DYTA:

A: Atletico Madrid (SPA),
B: Borussia Monchengladbach (GjER),
C: Porto (POR),
D: Atalanta (ITA),
E: Sevilla (SPA),
F: Lazio (ITA),
G: Barcelona (SPA),
H: Leipzig (Gjer).

Rregullat e shortit janë: Nuk mund të ndeshen skuadrat nga shtetet e njëjta; nuk mund të ndeshen skuadrat e para dhe të dyta nga i njëjti grup; skudrat e vendeve të dyta ndeshjen e parë do ta zhvillojnë si vendas, ndërsa të dytën si mysafir.

 


TEAM OF THE YEAR

Ekipa e vitit nga L’Equipe, mungon Messi!

Champions League/Europa League/Premier League/Bundesliga/Serie A/Ligue 1/La Liga

Ekipa e vitit nga L’Equipe, mungon Messi!

04/01/21 @ 19:36

PARC DES PRINCES

Shkarkohet Thomas Tuchel

Champions League/Ligue 1/Transfere

Shkarkohet Thomas Tuchel

24/12/20 @ 14:01

DIREKT

Shorti i TOP 16 në UEFA Champions League

Champions League

Shorti i TOP 16 në UEFA Champions League

14/12/20 @ 11:57

GRUPI C

City e Porto pa telashe, Marseille eliminohet

Champions League

City e Porto pa telashe, Marseille eliminohet

09/12/20 @ 23:42

GRUPI A

Atletico s’lejon befasi, ndal Salzburgun e Berishës

Champions League

Atletico s’lejon befasi, ndal Salzburgun e Berishës

09/12/20 @ 23:25

GRUPI B

Reali lider, Interi eliminohet nga garat evropiane

Champions League

Reali lider, Interi eliminohet nga garat evropiane

09/12/20 @ 23:08

GRUPI D

Xhimshiti me shokë, përsëri kualifikohen

Champions League

Xhimshiti me shokë, përsëri kualifikohen

09/12/20 @ 21:08

VEDOSET

Caktohet termini i ri për ndeshjen PSG-IBB

Champions League

Caktohet termini i ri për ndeshjen PSG-IBB

08/12/20 @ 23:55

GRUPI E

Jorginho mban Chelsean pa humbje

Champions League

Jorginho mban Chelsean pa humbje

08/12/20 @ 23:41

GRUPI G

Juventusi tregon fuqinë, kryen grupin si lider

Champions League

Juventusi tregon fuqinë, kryen grupin si lider

08/12/20 @ 23:25


Të gjitha lajmet nga Champions League