Të gjitha lajmet

NEYMAR

Definitivisht, mungon në Copa

Definitivisht, mungon në Copa

6 June, 2019 @11:01

Sulmuesi brazilian, Neymar, definitivisht do të mungojë në Copa America 2019 për shkak të lëndimit të ligamentit të këmbës në përballjen miqësore të Brazilit ndaj Katarit.

Federata braziliane ka zyrtarizuar njoftimin, kurse 27 vjeçari që pritej të bëhej yll i turneut latinoamerikan nuk do të jetë pjesë e saj.

Copa America që këtë vit do të ketë 12 ekipe pjesëmarrëse do të nis të premten më 14 qershor 2019.

Brazili, si vendas në Copa America, po tenton të rikthejë trofeun në vend për herë të parë që prej vitit 2007.

TE PRISHTINA

Nisin përgatitjet për gara evropiane

Foto: prishtinafc.com

5 June, 2019 @20:51

Nën urdhrat e shtabit teknik të prirë nga kryetrajneri Josa, sot ka nisur faza përgatitore për ndeshjet ndërkombëtare që nisin…

BASTORET

Shqipëria pa gjasa për fitore ndaj Islandës?!

5 June, 2019 @18:49

Një kuotë marramendëse i është dhënë nga Bet 365 fitores së Shqipërisë në përballjen si mysafir ndaj Islandës. Kuqezinjtë…

BASTORET

Mali i Zi favorit ndaj Kosovës

Foto: fscg

5 June, 2019 @18:42

Bastoret e njohura botërore kanë vendosur kuotat për përballjen e radhës të Kosovës. Mali i Zi është favorit i…

LENNART JOHANSSON

Pionieri i Ligës së Kampionëve, ndërron jetë

Foto: uefa.com

5 June, 2019 @13:44

Në moshën 89 vjeçare ka ndërruar jetë Lennart Johansson, suedezi që ka qenë në krye të UEFAs për 17 vjet…

POZA E FITORES

Kryhet stërvitja, tash drejt fitores

Foto: FFK

5 June, 2019 @13:19

Përfaqësuesja e Kosovës ka kryer sot edhe stërvitjen e fundit në Prishtinë para duelit ndaj Malit të Zi dhe tashmë…

Të gjitha lajmet nga International