Të gjitha lajmet

RETRODATA: KOSOVA 1-2 ISLANDA

Dita kur shënuam për herë të dytë në kualifikime për Botëror

Dita kur shënuam për herë të dytë në kualifikime për Botëror

24 March, 2020 @17:01

Sot bëhen tre vite [24 mars 2017] prej kur Kosova pat shënuar golin e dytë në kualifikimet e para që mori pjesë për Botëror.

Kosova pasi ishte pranuar në UEFA e FIFA, luante ndeshjen e pestë kualifikuese ndaj Islandës në Loro Boriçi të Shkodrës, ndërsa golin e vetëm për Kosovën e shënoi sulmuesi që luan edhe tash, Atdhe Nuhiu, i cili kishte shënuar në minutën e 52-të të ndeshjes për të dhënë shpresa për një barazim që nuk ndodhi deri në fund, Kosova 1-2 Islanda [Nuhiu 52 - B Sigurdarson 25, G Sigurdsson 35p].

Golin e parë për Kosovën në kualifikimet për Botërorin 2018 e kishte shënuar Valon Berisha në përballjen e parë, ndaj Finlandës 1-1, ndërsa pas tre humbjeve radhazi [Kosova 0-6 Kroacia, Ukraina 3-0 Kosova dhe Turqia 2-0 Kosova] kishte ardhur goli i dytë i dardanëve në kualifikime me Nuhiun.

 

 

 

PËRJETONI NDESHJEN

Sot 1 vjet më parë, Kosova - Danimarka

21 March, 2020 @23:25

Pikërisht në datën e sotme 21 mars, një vjet më parë, Kosova luajti miqësoren e parë me një skuadër serioze…

ZYRTARISHT

Edhe FFK-ja zyrtarizon datën e ndeshjes Maqedonia-Kosova

20 March, 2020 @15:55

Pas afro dy orësh edhe FFK-ja ka zyrtarizuar datën e ndeshjes mes Maqedonisë Veriore dhe Kosovës, që do të…

NATIONS LEAGUE D PLAYOFF

Maqedona-Kosova më 4 qershor, caktohet edhe data e finales

20 March, 2020 @15:31

Kreu i Federatës së Futbollit të Kosovës (FFK) është në shëtitje në ligat rajonale të futbollit dhe po fotografohet me…

VIDEO CONFERENCE

FFK-ja komunikon rezultatet e takimit me UEFA-në

Foto: FFK

17 March, 2020 @14:59

Nëpërmjet videolidhjes UEFA sot ka zhvilluar një mbledhje emergjente me 55 Federatat anëtare, anëtarët e Komitetit Ekzekutiv të UEFA-s dhe…

LIGA E KOMBEVE

Maqedonia V - Kosova në qershor!

17 March, 2020 @14:45

Në pritje të konfirmimit zyrtar të UEFA-së, burime nga FSHF-ja kanë bërë të ditur se ndeshjet ndërkombëtare të muajit mars…

Të gjitha lajmet nga Përfaqësuesja