Të gjitha lajmet

BUNDESLIGA

Dortmund lëshon vendin M’gladbachut

Dortmund lëshon vendin M’gladbachut


22 January, 2021 @22:44

Forma jo e mirë e Borussia Dortmundit, vazhdoi edhe në ndeshjen kundër Borussia M’gladbach.

Dortmund pësoi 4-2 ndaj kundërshtarit (Nico Elvedi 11’,32’, Ramy Bensebaini 49’, Marcus Thuram 78’ - Erling Haaland 22’,28’).

Me këtë humbje, Dortmundi zbret në pozitën e pestë, kurse M’gladbach ngritet në pozitën e katër.


SHQIP NË BOTË

Qëndrimi i Rashicës në Bremen, ende i dyshimtë

Bundesliga/Sportistë shqiptarë në botë

Qëndrimi i Rashicës në Bremen, ende i dyshimtë

28/01/21 @ 15:55

FUTBOLLISTI I KOMBËTARES

Amir Abrashi kalon te Baseli

Kombëtarja/Bundesliga/International/Transfere

Amir Abrashi kalon te Baseli

27/01/21 @ 21:15

BUNDESLIGA 2

Mavraj përsëri startues, Greuther Fruth në TOP 3

Bundesliga/Sportistë shqiptarë në botë

Mavraj përsëri startues, Greuther Fruth në TOP 3

26/01/21 @ 22:33

PREMIER LEAGUE

Shaqiri refuzon ekipin e Bundesligës, i lumtur te Liverpooli

Premier League/Bundesliga/Transfere

Shaqiri refuzon ekipin e Bundesligës, i lumtur te Liverpooli

26/01/21 @ 18:07

BUNDESLIGA

Reinier qëndron në Dortmund

Bundesliga/Transfere

Reinier qëndron në Dortmund

26/01/21 @ 15:58

BUNDESLIGA 2

Florent Muslija shkëlqen për 25 minuta

Bundesliga/International/Sportistë shqiptarë në botë

Florent Muslija shkëlqen për 25 minuta

24/01/21 @ 16:06

BUNDESLIGA

39 minuta për Rashicën, Werderi ngritet

Bundesliga/Sportistë shqiptarë në botë

39 minuta për Rashicën, Werderi ngritet

23/01/21 @ 20:36

BUNDESLIGA

Bayerni po kërkon transferimin e Neuhaus gjatë janarit

Bundesliga/Transfere

Bayerni po kërkon transferimin e Neuhaus gjatë janarit

23/01/21 @ 13:29

LA LIGA

Barcelona sytë katër – Aguero dhe Alaba janë pa kontratë

Premier League/Bundesliga/La Liga/Transfere

Barcelona sytë katër – Aguero dhe Alaba janë pa kontratë

23/01/21 @ 12:22

MILOT RASHICA

E konfirmon trajneri, Rashica mund të startojë nesër

Bundesliga/Sportistë shqiptarë në botë

E konfirmon trajneri, Rashica mund të startojë nesër

22/01/21 @ 15:36


Të gjitha lajmet nga Bundesliga