Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

DORTMUND

Dortmund siguron sulmuesin e Ajaxit

Dortmund siguron sulmuesin e Ajaxit


6 July, 2022 @17:37

Borussia Dortmund ka bërë të ditur se ka siguruar shërbimet e sulmuesit të deritashëm të Ajaxit, Sebastien Haller.

Futbollisti 28-vjeçar ka nënshkruar kontratë deri më 30 qershor të vitit 2026 me Dortmundin.

Kjo është hera e dytë për ish-sulmuesin e West Ham Unitedit që kthehet në Gjermani dhe Bundesligën e ka të njohur nga periudha derisa ka qenë sulmues i Eintracht Frankfurtit mes viteve 2017-2019.

 


 
Të gjitha lajmet nga Bundesliga