Të gjitha lajmet

E FUNDIT

Dramë te Mali i Zi, serbët s’do të dalin në fushë, e as selektori

Foto: vijesti

Dramë te Mali i Zi, serbët s’do të dalin në fushë, e as selektori

7 June, 2019 @17:57

Selektori i Malit të Zi, Ljubisa Tumbakovic, bashkë me lojtarët serb të reprezentacionit të këtij vendi nuk do të dalin në fushë në përballjen që do ta zhvillojnë ndaj Kosovës!

Njoftimin shokant për malazezët e ka bërë podgoricasja Vijesti, duke bërë të ditur se trajneri me përvojë nga Beogradi Tumbakovic, bashkë me lojtarët që luajnë për Crvena Zvezdën, Mirko Ivanic dhe Filip Stojkovic, kanë pasur presione të mëdha nga ekipi i tyre dhe nuk do të jenë prezent në ndeshje. As ndihmësi i parë i Tumbakovicit nuk do të jetë në fushë, Sasa Jankovic.

“Pas gjithë atij presioni që kaloi këto ditë, dhe duke ditur që e pret edhe ndeshja në Prishtinë, vendimi i tij duket i kuptueshëm. Njëjtë, edhe Stojkovic e Ivanic janë tërhequr, nga arsyet josportive, të ndikuara nga tifozët dhe klubet, pa dëshirën e lojtarëve,” ka bërë të ditur Vijesti para pak çastesh.

Malin e Zi ndaj Kosovës sonte pritet ta drejtojnë ndihmësit e tij të dytë dhe të tretë, Miodrag Dzudovic dhe Dragoje Lekovic.

Malazezët tash presin edhe dorëheqjen e selektorit me stafin e tij.

NGA KONFERENCA

Balakov kërkon fitore, patjetër

10 June, 2019 @15:46

Selektori i ri i Bullgarisë, Krasimir Balakov, që debutoi për reprezentacionin bullgar në duel ndaj Çekisë, ka kërkuar patjetër fitore…

BET 365

Moldavia pa gjasa në Shqipëri

10 June, 2019 @15:00

Shqipëria pritet të fitojë lehtë ndeshjen e radhës kualifikuese. Bastoret kanë kuotuar 1.53 fitoren e kuqezinjëve në përballjen e nesërme…

BET 365

Bullgaria, favorit i lehtë thonë bastoret

TOPSPORTI/ A. P.

10 June, 2019 @13:59

Përfaqësuesja e Kosovës nuk e ka epitetin e favoritit ndaj Bullgarisë në përballjen e radhës kualifikuese për EURO 2020.…

9 QERSHOR 2018

Një vit

TOPSPORTI/ Erdis Driza

9 June, 2019 @10:22

Sot janë bërë një vjet prej se legjenda e jo vetëm futbollit kosovar ka kaluar në përjetësi. Fadil Vokrri…

TURQIA - FRANCA

Kampionia e Botës bie në Turqi

8 June, 2019 @22:41

Franca që kishte hyrë në Grupin H si favorite absolute, tashmë ka pësuar humbjen e parë. ORARI I…

Të gjitha lajmet nga EURO 2020