Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

DRITA - ANTWERP

Drita - Antwerp, 11-shet startuese

Foto: B.R

Drita - Antwerp, 11-shet startuese


28 July, 2022 @18:41

Pas barazimit në Belgjikë, Drita sonte e kërkon kualifikimin ndaj Antwerpenit në “Fadil Vokrri”-n e mbushur plot.

Ndeshja fillon në ora 20:00, e 11-shet startuese janë këto:

DRITA: Maloku; Blakçori, Balde, Limani, Krasniqi; Broja, Jashari; Ajzeraj, Baftiu, Muja; Simonovski.

ANTWERP: Butez; De Laet, Alderweireld, Pacho, Krasniqi; Nainggolan, Yussuf; Gerkens, Miyoshi, Janssen, Benson.

Në krahasim me ndeshjen e kaluar, Drita nuk ka bërë asnjë ndryshim, kurse belgët kanë dy ndryshime në formacionin bazë, një në qendër të mbrojtjes (Pacho në vend të Almeida) dhe një në sulm (Balikwisha në vend të Miyoshi).


 
Të gjitha lajmet nga Conference League