Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

PARA SHORTIT

Drita, Gjilani e Llapi - mësojnë listën e ngushtë të rivalëve të rrethit të parë

Foto: uefa.com

Drita, Gjilani e Llapi - mësojnë listën e ngushtë të rivalëve të rrethit të parë


13 June, 2022 @17:53

Ka përfunduar edhe ndarja në grupe e skuadrave bartëse dhe jobartëse në Ligën e Konferencës, ndërsa ekipet kosovare që do të garojnë aty kanë mësuar listën e ngushtë të kundërshtarëve potencialë të rrethit të parë kualifikues.

Kështu, Drita si bartëse dhe Gjilani e Llapi si jobartës, janë ndarë në këto grupe, ku si kundërshtarë do të mund t’i kenë:

LIGA E KONFERENCËS:

GRUPI 1

Bartësit:

1. Dinamo Tbilisi (GEO)
2. Alashkert (ARM)
3. Drita (KOS)
4. Lechia Gdańsk (POL)
5. Milsami Orhei (MDA)

Jobartësit:

6. Inter Turku (FIN)
7. Panevezys (LTU)
8. Paide Linnameeskond (EST)
9. Akademija Pandev (MKD)
10. Hamrun Spartans (MLT).

GRUPI 2

Bartësit:

1. KuPS Kuopio (FIN)
2. Laçi (ALB)
3. Mura (SVN)
4. Liepāja (LVA)
5. Kauno Žalgiris (LTU)

Jobartësit: 

6. Sfintul Gheorghe (MDA)
7. Ružomberok (SVK)
8. Dila Gori (GEO)
9. Gjilani (KOS)
10. Iskra Danilovgrad (MNE).

GRUPI 3

Bartësit:

1. Olimpija Ljubljana (SVN)
2. Budućnost Podgorica (MNE)
3. B36 Tórshavn (FRO)
4. Gzira United (MLT)
5. St Joseph’s (GIB)

Jobartësit:

6. Borac Banja Luka (BIH)
7. Larne (NIR)
8. Differdange (LUX)
9. Atlètic Club d’Escaldes (AND)
10. Llapi (KOS).


 
Të gjitha lajmet nga Conference League