Të gjitha lajmet

KASIMPASA 2-0 FENERBAHÇE

Dueli i reprezentuesve, Hadërgjonaj mposht Muriqin

Foto: Kasimpasa/fb

Dueli i reprezentuesve, Hadërgjonaj mposht Muriqin

21 June, 2020 @21:06

Të dy startues te ekipet e tyre dhe të dy me nga 90min në fushë, por fitorja më shumë i duhej vendasve dhe kështu Florent Hadërgjonaj me ekipin e tij Kasimpasa mposhti Fenerbahçen e Vedat Muriqit 2-0 [Thiam 53, Erdogan 90+] sonte.

Golat erdhën në pjesë të dytë të ndeshjes, ndërsa me pikët e fituara Kasimpasa i ka ikur fundit të tabelës përkohësisht.

TABELA AKTUALE

Fenerbahçe në anën tjetër është duke luftuar për të gjetur ndonjë vend në gara evropiane për stinorin tjetër pasi që s’arriti finalen e Kupës, por me këtë humbje tashmë gjithçka po vështirësohet.

YOUNG BOYS 3-2 ZURICH

Super-gol dhe asisti i Kolollit s’mjaftojnë për Zurichun

19 June, 2020 @22:37

Treshja e reprezentacionit të Kosovës, Mirlind Kryeziu, Hekuran Kryeziu dhe Benjamin Kololli kanë qenë startues në duelin që ekipi i…

TE SHKUPI

Kapiteni legjendar përfundon karrierën si futbollist, nënshkruan si trajner i ri i klubit

Foto: FCShkupi.com

19 June, 2020 @15:48

Pas përfundimit të parakohshëm të stinorit 2019/20 në Maqedoninë Veriore për shkak të ri-shpërthimit të rasteve me coroanvirus, skuadra e…

KOMUNIKATA

Shkëndija ndahet me Dallkun

Foto: fcshkendija.com

19 June, 2020 @15:07

Mbrojtësi i reprezentacionit të Kosovës, Ardin Dallku, është ndarë me ekipin e tij Shkëndija. Zyrtarisht njoftimin e ka lëshuar…

TURKISH CUP

Hattrick i Cisses dërgon Alanyën në finale

Foto: Alanyaspor/fb

18 June, 2020 @23:28

Pas duelit të parë të fituar si mysafir 0-1 në Antalya, Alanyaspor ka shënuar fitore edhe në duelin e kthimit…

90MIN DHE ASIST

Fidan Aliti me asist në fitoren e parë të stinorit

Fotot: Kalmar/fb

18 June, 2020 @22:57

Mbrojtësi i Kosovës, Fidan Aliti, ka regjistruar një asistim në fitoren e ekipit të tij Kalmar sonte. Pas humbjes…

Të gjitha lajmet nga International