Të gjitha lajmet

KF DUKAGJINI

Dukagjini prezanton dy përforcime

Foto: KF Dukagjini

Dukagjini prezanton dy përforcime

13 January, 2020 @20:06

Lëvizje edhe te Dukagjini i Klinës.

Skuadra në fjalë sot ka prezantuar dy përforcime, të cilat do ta tentojnë ta ndihmojnë skuadrën klinase në luftën për mbijetesë në pjesën e mbetur të sezonit.

TABELA AKTUALE

Dukagjini sot ka zyrtarizuar në radhët e tij portierin Drin Hodaj, i ardhur nga Drenica, dhe mbrojtësin e majtë Arbër Shala, i ardhur nga Liria e Prizrenit.

Më herët gjatë afatit kalimtar Dukagjini është përforcuar edhe me Blendi Memajn, Diellor Besenin dhe Erblind Mulajn. Gjithashtu, ditë më parë u bë e ditur që Dukagjini fazën përgatitore para stinorit pranveror do ta zhvillojë në Shqipëri, për të qenë sa më të gatshëm për pjesën e mbetur të sezonit.

DUELET E XHIROS XIX

Xhiroja e radhës hapet në “Ferki Aliu”

18 February, 2020 @15:12

Me duelin Vushtrria-Drita hapet xhiroja e XIX e Superligës, duel ky që është paraparë të zhvillohet të premten me fillim…

KUPA E KOSOVËS

Hidhet shorti i gjysmëfinaleve të Kupës

18 February, 2020 @12:11

Para pak çastesh është hedhur shorti i gjysmëfinaleve të Kupës së Kosovës, ndërsa katër skuadrat kanë mësuar datat e ndeshjeve…

DUKAGJINI - LLAPI

S’preken rrjetat në ndeshjen Dukagjini - Llapi

FOTO / Arkiv

16 February, 2020 @15:23

Ndeshja në mes të Dukagjinit dhe Llapi, ka përfunduar me rezultat të barabartë 0-0. Edhe pse nuk shënuan, kishte raste…

FLAMURTARI - TREPÇA '89

7 gola, 1 karton të kuq, Gucev sjell fitoren

16 February, 2020 @15:07

Ndeshja e çmendur në mes të Flamurtarit dhe Trepçës ‘89, përfundoi me rezultat 4-3, në favor të skuadrës prishtinase. Flamurtari…

DRITA - GJILANI

Hero i derbit të Anamoravës, Betim Haxhimusa

16 February, 2020 @15:03

Me dy golat e shënuara nga Betim Haxhimusa, Drita doli fitues në derbin e Anamoravës kundër Gjilanit me rezultat 2-0. …

Të gjitha lajmet nga FFK Superliga