Të gjitha lajmet

WARRIOS - CAVS @ GAME 1

Durant & Curry shpërthejnë, për epërsi në serinë finale

Foto: nba.com

Durant & Curry shpërthejnë, për epërsi në serinë finale

2 June, 2017 @10:16

Golden State Warriors
Cleveland Cavaliers
Golden State Warriors 113 : 91 Cleveland Cavaliers

Kevin Durant ishte njeriu i ndeshjes së parë të finales së madhe të NBA-së që u luajt në mëngjesin e sotëm.

Ai shënoi 38 pikë, 8 kërcime e 8 asistime në fitoren e Golden State Warriors ndaj Cleveland Cavaliers 113-91.

Durant ka dënuar Clevelandin për çdo moment që ata e kanë lënë të lirë, duke e marrë topin dhe duke ngulitur si njeri i misionit për të cilin ka ardhur te Warriors.

Stephen Curry shënoi 28 pikë prej të cilave 6 treshe, ndërsa shtoi edhe 10 asistime në fitoren që ia dha epërsinë nënkampionëve aktual ndaj kampionëve, 1-0.

Në anën tjetër, Lebron James me 28 pikë e 15 kërcime si dhe Kyrie Irving me 24 pikë të tjera nuk mjaftuan në këtë takim për kalorësit.

“Nuk ka vend për dëshpërim. Mendojmë për ndeshjen e radhës, për gjërat që duhet përmirësuar,” ka thënë pas ndeshjes Irving.

E Durant, që po kërkon unazën e parë në karrierë është treguar modest.

Shiko: NBA PLAYOFF SKEMA

“Nuk duam që të parashikojmë asgjë. Do të dalim në fushë dhe do të luajmë. Mund të jemi shumë më të mirë sesa që kemi qenë sonte,” ka thënë ai.

Lebron James, për të treguar shkurtër prononcimin e tij, tha: Kanë luajtur një lojë fantastike sonte.

Ndeshja e dytë e serisë finale zhvillohet në Oracle Arena në takimin për të cilën, biletat janë shitur krejt që tash.PARA NDESHJES: WARRIORS - CAVALIERS

Finalja e madhe në NBA, fillon sonte

1 June, 2017 @14:01

Finalja e shumëpritur në NBA, ndërmjet Golden State Warriors dhe Cleveland Cavaliers, do të fillojë sonte pas mesnate në ora…

KOSOVA U-16

Karabeg dhe Kllokoqi publikojnë listën U16

1 June, 2017 @13:50

Përzgjedhësi i Përfaqësueses së Kosovës U-16, Ibrahim Karabeg dhe ndihmësi i tij, Lorik Kllokoqi i kanë ftuar në grumbullimin e…

RENOVIM

Detroit Pistons po përgatitet për shkëmbim

31 May, 2017 @10:46

Skuadra e Detroitit, është zhgënjyer me performancën e treguar për sivjet, ngase qëllimi kryesor ishte Play-Offi, të cilët nuk e…

FEDERATA

FBK shpërblen ekipet

BOROZANI/ Ariani Paçarizi

30 May, 2017 @19:40

Federata e Basketbollit të Kosovës (FBK) i ka shpërblyer skuadrat e Superligës dhe Ligës së Femrave. Kampionja Sigal Prishtina, është…

OKLAHOMA CITY THUNDER

Griffin e Westbrook po bëhen bashkëlojtarë?!

29 May, 2017 @17:04

Oklahoma City Thunder, po përgatitet të ofrojë një kontratë të mirë Russell Westbrookut, ndërsa gjithashtu në planet e tyre gjendet…

CELTICS

Bostoni në kërkim të superyllit

29 May, 2017 @16:40

Pas deklasimit kundër Clevelandit me rezultat 4-1 në finalen e Konferencës Lindore, skuadra e Boston Celticsit që prej tani ka…

KB VËLLAZNIMI

Të rinjtë e Vëllaznimit udhëtojnë në Durrës për miqësore

Foto: KB Vëllaznimi

29 May, 2017 @12:54

Pasi u shpallën kampion në kategorinë juniore (U18), skuadra e Vëllaznimit po vazhdon punën edhe me gjeneratat më të…

STREETBALL DURRËS

CheBar fiton turneun 3x3 në Durrës

29 May, 2017 @12:42

Ekipi nga Prishtina, CheBar, ka triumfuar në turneun e Streetballit të zhvilluar në Durrës ditë më parë. I përbërë…

FAZA INTENSIVE

Sot nisin përgatitjet intensive të Kosovës U20

29 May, 2017 @12:08

Prej sot basketbollistët U20 të Kosovës do të jenë në fazën intensive të përgatitjeve para Europianit U20 Divizioni B që…

GJOBAT E FUNDIT

Bashkimi e Prishtina marrin dënimet e fundit

Marjan Micevski, referi kryesor i ndeshjes së fundit të serisë, Bashkimi 1-3 Prishtina/ BOROZANI/ A. P.

29 May, 2017 @11:09

Skuadrat finaliste të Play-Offit, Sigal Prishtina dhe Bashkimi, kanë marrë edhe dënimet e fundit për këtë stinor, pas ndeshjes së…

CLIPPERS - RAPTORS

Toronto bindshëm edhe pa Leonardin

12 December, 2018 @9:30

Skuadra me bilanc më të mirë aktualisht në NBA, Toronto Raptors, e mposhti Los Angeles Clippersin me rezultat 99-123. Skuadra…

SPURS - SUNS

Fitore historike për Popovichin

FOTO/ nba

12 December, 2018 @9:07

San Antonio Spurs e mposhti Phoenix Sunsin me rezultat 111-86 në AT&T Center. Spurs gjatë gjihë ndeshjes nuk ia lëshoi…

GRIZZLIES - LAKERS

Lakers buzëqesh me LeBronin

FOTO/ nba

9 December, 2018 @11:51

Los Angeles Lakers, me ndihmën e LeBron Jamesit, e mposhti Memphis Grizzliesin me rezultat 88-111. Ishte një ndeshje e lehtë…

MAVS - ROCKETS

Doncic shkëlqen në derbin e Teksasit

FOTO/ nba

9 December, 2018 @10:56

Performanca fenomenale e talentit slloven, Luka Doncic, bëri që Dallasi ta mposht Houstonin me rezultat 107-104. Houston Rockets, ishte shumë…

SPURS - LAKERS

San Antonio i hakmirret Lakersit

FOTO/ nba

8 December, 2018 @11:37

Pas humbjes nga Lakers ditë më parë, në ndeshjen e luajtur në Teksas, San Antonio Spurs i është revanshuar Lakersit,…

Të gjitha lajmet nga NBA