Të gjitha lajmet

FREIBURG - WERDER, 11s

Dy ndërrime në 11-shen e Werderit për sot

Foto: WerderBremen/fb

Dy ndërrime në 11-shen e Werderit për sot

23 May, 2020 @14:47

Për dallim nga ndeshja e kaluar, e para pas rifillimit të Bundesligës, trajneri i ekipit të Werderit, Florian Kohfeldt, ka bërë dy ndërrime në 11-she.

Kështu, Kohfeldt sot nis duelin me këtë formacion ndaj Freiburgut.

FRIEBURG: Schwolow; Gulde, Gunter, Koch, Hofler; Sallai, Haberer, Hofler, Grifo; Petersen, Holer.

WERDER: Pavlenka; Veljkovic, Moisander, Friedl, GebreSelassie; Eggestein, Klaassen, Vogt; Rashica, BIttencourt, Sargent.

Mesfushori i Shqipërisë, që luan te Freiburgu Amir Abrashi është në bankën rezervë të ekipit vendas sot në Schwarzwald Stadion.

HERTHA BERLIN 4-0 UNION BERLIN

Labadia këndell Herthën pas rifillimit të Bundesligës

Foto: bundesliga/tw

22 May, 2020 @22:19

Start perfekt i Hertha Berlinit pas rifillimit të stinorit. Fitore bindëse në xhiron e XXVI dhe fitore bindëse edhe sonte…

BABA I RI

Miloti dhe Belkizja bëhen me djalë

19 May, 2020 @16:15

Sot futbollisti i reprezentacionit të Kosovës dhe Werder Bremenit, Milot Rashica,  është bërë baba. E shoqja e tij Belkizja ka…

NEW RULE

Cilat ekipe përdorën rregullin e ri të FIFAs?

Foto: Bayern/fb

17 May, 2020 @23:57

Bundesliga rifilloi të shtunën, ndërsa u zhvilluan tetë ndeshje nga nëntë sa janë në program në xhiron e parë të…

UNION BERLIN - BAYERN MÜNCHEN

Lewandowski 40, lideri s’gabon në kryeqytet

17 May, 2020 @19:51

Lideri i Bundesligës gjermane dhe skuadra pakrahasimisht më e madhe në Gjermani, Bayerni i Mynihut, me fitore e ka mbyllur…

KOLN 2-2 MAINZ

Rexhbeçaj pa ndikim sot, Mainz rikthehet

Foto: Bundesliga.de

17 May, 2020 @17:31

Futbollistët e Kölnit përkundër se kishin epërsi solide prej 2-0 pas 60 minutash lojë, me futjen e nigerianit të huazuar…

Të gjitha lajmet nga Bundesliga