Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

VULOSEN SI TË TRETIT!

E katërta me radhë për Phoenixin

E katërta me radhë për Phoenixin


13 May, 2023 @23:56

Phoenix ka shënuar fitoren e 15 sezonale, duke e mposhtur Rilindjen 1974 sot në stadiumin e Vitomiricës, ndërsa ka ka vulosur pozitën e tretë në Ligë të Parë Grupi A, ku tash ka 49 pikë nga 26 ndeshje. Rilindja 1974 që po e mbyll suksesshëm stinorin debutues në Ligë të Parë, është e gjashta me 31 pikë.

Phoenix 2-1 Rilindja 1974 [Fatjon Bunjaku x2 - n.n.]

Rilindja 1974b ndeshjen e fundit të stinorit e luan ndaj Lirisë së Prizrenit, ku këta të fundit kanë siguruar barazhin, por kërkojnë kalimin direkt në Superligë me fitore potenciale dhe pritje rezultati nga ndeshja e “niklit”, ndërkaq Phoenix stinorin e mbyll në Mitrovicë, ndaj Trepçës.


 
Të gjitha lajmet nga FFK Liga e parë