Të gjitha lajmet

BOREA - YLLI

E njëzeta për Yllin gjysmëfinalist

E njëzeta për Yllin gjysmëfinalist

13 April, 2019 @19:00

Borea
Ylli
Borea 72 : 143 Ylli
Ilir SHALA 19 pikë Romelo BANKS 23 pikë

Palestra: Karagaç.

Ylli ka shënuar fitore të pritur dhe pa ndonjë telash të madh ndaj Boreas së Pejës, e cila tashmë është ekip i Ligës së Parë të Kosovës në basketboll.

Suharekasit kanë shënuar fitore të thellë në Karagaç duke e mposhtur Borean e rënë nga Superliga 72-143. Ylli s’ka kryer asnjë çerek nën 32 pikë të shënuara në kosh të pejanëve, ndërsa fitorja shënon gati dyfishin e pikëve të shënuara për ekipin e Arben Krasniqit.

Në përballjen ku të gjithë lojtarëvt e Yllit shënuan pikë, dhe asnjë lojtar nën 5 sosh, më efikasi ka qenë Romelo Banks me 23 pikë të shënuara, 10 kërcime e 1 asistim. Njëjtë me double-double ndeshjen e ka përfunduar edhe reprezentuesi i Kosovës, Leonard Mekaj që ka dhënë 19 pikë e 11 asistime bashkë me 5 kërcime në këtë përballje.

TABELA AKTUALE

Edhe një fakt duhet theksuar nga kjo ndeshje, ku asnjë lojtar i Yllit s’ka luajtur më shumë se 22 minuta, ndërsa minimumi për një lojtar ka qenë 18 minuta lojë në parket.

Borea në anën tjetër, pas rikthimit në Superligë me WildCard, është përshëndetur definitivisht nga elita sot, ku në përballjen e humbur ndaj Yllit trajneri Hekuran Husaj i ka dhënë mundësi paraqitjeje të gjithë lojtarëve në dispozicion, e më efikasi në përballje ka qenë Ilir Shala me 19 pikë, 8 asistime e 5 kërcime të regjistruara.

Ylli, në gjysmëfinale të PlayOffit do të pres fituesin e përballjes çerekfinale ndërmjet Rahovecit dhe Prizrenit.

Borea, stinorin tjetër do të paraqitet në Ligën e Parë.

FORMACIONET STARTUESE

5-shet e para, Prishtina-Prizreni

13 April, 2019 @18:59

Trajnerët e ekipeve përkatëse Damir Mulaomerovic dhe Arbnor Rifati, kanë dalë me këto pesëshe për ndeshjen e fundit të sezonit…

PRISHTINA - PRIZRENI

A do ta përfundojnë stinorin të pamposhtur?

13 April, 2019 @11:47

Ndeshja e dytë e ditës do të luhet në mes të Prishtinës dhe Prizrenit. Nënkampionia e Kosovës, Prishtina, deri më…

BOREA - YLLI

Ndeshje “formale” në Pejë

13 April, 2019 @11:36

Në ndeshjen hapëse e xhiros së fundit të stinorit të rregullt në Superligën e Kosovës në basketboll, do të takohen…

FINAL SERIES TO THE SUPER LEAGUE

Seria finale sonte

13 April, 2019 @8:23

Sonte fillon seria finale e PlayOffit të Ligës së Parë në basketboll. Feronikeli pret Vëllaznimin në duelin e parë të…

LOS ANGELES

Lakers shkarkon trajnerin

12 April, 2019 @22:30

Njëra ndër skuadrat më të trofeshme në NBA, Los Angeles Lakers, pas rezultateve jo të mira, në stinorin e ri…

TEAM OF THE WEEK 27

TOP 5-shja e javës në Superligë (XXVII)

12 April, 2019 @21:14

Pas ndeshjeve të përfunduara të xhiros XXVII të Superligës së Kosovës në basketboll, TopSporti.com ka përzgjedhur pesëshen e javës bazuar…

EKSKLUZIVE

Rol i ri në parket për Konjushën

TOPSPORTI/ Arian Paçarizi

11 April, 2019 @23:22

Sonte në ndeshjen Ylli-Lipjani, pas një kohe të gjatë në Superligë ka referuar një femër. Ishte Irma Konjusha që…

YLLI - LIPJANI

Ylli siguron gjysmëfinalen

11 April, 2019 @20:33

Edhe pse e pritur, tashmë edhe matematikisht Ylli ka siguruar gjysmëfinalen e PlayOffit të Superligës. Me fitoren e sontme…

PRIZRENI - TREPÇA

Trepça triumfon, humbja e katërt me radhë për Prizrenin

11 April, 2019 @20:21

Seria negative e ekipit debutues në Superligë po vazhdon. Prizreni ka regjistruar sonte edhe humbjen e katërt me radhë të…

ÇEREKU I TRETË; YLLI - LIPJANI

Ylli arrin mbi 100 pikë pas 3 çerekësh

11 April, 2019 @20:15

Basketbollistët e Yllit janë pranë fitores së radhës në Superligë, ndërsa në çerekun e tretë kanë shënuar 39 karshi 21…

PRISHTINA - PRIZRENI

Rekord i Prishtinës në stinor të rregullt

13 April, 2019 @20:30

Prishtina nën drejtimin e Damir Mulaomerovicit ka arritur atë që s’e ka bërë asnjë ekip deri tash në Superligë të…

FORMACIONET STARTUESE

5-shet e para, Prishtina-Prizreni

13 April, 2019 @18:59

Trajnerët e ekipeve përkatëse Damir Mulaomerovic dhe Arbnor Rifati, kanë dalë me këto pesëshe për ndeshjen e fundit të sezonit…

PRISHTINA - PRIZRENI

A do ta përfundojnë stinorin të pamposhtur?

13 April, 2019 @11:47

Ndeshja e dytë e ditës do të luhet në mes të Prishtinës dhe Prizrenit. Nënkampionia e Kosovës, Prishtina, deri më…

BOREA - YLLI

Ndeshje “formale” në Pejë

13 April, 2019 @11:36

Në ndeshjen hapëse e xhiros së fundit të stinorit të rregullt në Superligën e Kosovës në basketboll, do të takohen…

TEAM OF THE WEEK 27

TOP 5-shja e javës në Superligë (XXVII)

12 April, 2019 @21:14

Pas ndeshjeve të përfunduara të xhiros XXVII të Superligës së Kosovës në basketboll, TopSporti.com ka përzgjedhur pesëshen e javës bazuar…

Të gjitha lajmet nga FBK Superliga