Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

DREJT RUMANISË

Edhe Meriton Korenica kalon në elitën rumune

Edhe Meriton Korenica kalon në elitën rumune


9 July, 2024 @17:22

Futbollisti i Manisës, Meriton Korenica, që gjatë pjesës pranverore të stinorit 2023/24 iu kthye Ballkanit për të përfunduar stinorin si kampion i Kosovës, është transferuar në elitën e futbollit rumun.

Faqja zyrtare e Manisës ka bërë të ditur se ka arritur marrëveshje me ekipin e CFR Clujit për transferin e Korenicës atje. Ata kanë falenderuar Meritonin për shërbimet e dhëna për ekipin nga Manisa dhe i kanë uruar sukses në vazhdim të karrierës.

Korenica 27 vjeçar te CFR Cluj do të ketë shoqërinë e Arlind Ajetit, që ishte pjesë e kombëtares shqiptare për të gjitha ndeshjet dhe me maksimalisht minuta në fazën grupore të EURO 2024.


 
Të gjitha lajmet nga FFK Superliga