Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

TE BASELI

Edon Zhegrova maestral, i sjell fitoren Baselit

Edon Zhegrova maestral, i sjell fitoren Baselit


25 November, 2021 @18:29

Sulmuesi i krahut i Kosovës, Edon Zhegrova, është futur si zëvendësues në përballjen që Basel e zhvilloi ndaj Kairatit sot, për të shënuar një super gol dhe për të barazuar, e pastaj Pajtim Kasami vulosi fitoren e ekipit të tij 2-3.

Me këtë fitore, Basel përkohësisht merr kreun e Grupit H në Ligën e Konferencës, duke pritur rezultatin nga ndeshja Qarabag-Omonia.


 
Të gjitha lajmet nga Conference League