Të gjitha lajmet

CORONAVIRUS

Euroliga ndërpren aktivitetet

Euroliga ndërpren aktivitetet

12 March, 2020 @11:51

Organizatorët e Euroligës kanë bërë të ditur se pas konsultimit me të gjitha skuadrat pjesëmarrëse dhe rrezikut të përhapjes së Coronavirusit, kanë pezulluar të gjitha aktivitetet dhe kështu garat janë ndërprerë deri në njoftimin e ardhshëm në koordinim me të gjitha ekipet dhe Organizatën Botërore të Shëndetësisë.

ALBA BERLIN - ANADOLU EFES

E 11-ta rresht për liderin e Euroligës

Foto: euroleague.net

28 February, 2020 @12:26

Skuadra turke Anadolu Efes, nuk ka të ndalur. Kësaj radhe si mysafir ka mposhtur Alba Berlin me rezultat 86-99, duke…

CSKA MOSKA - BARCELONA

U vendos në 10sek e fundit, Barcelona fitoi dramën në Moskë

Foto: euroleague.net

28 February, 2020 @12:22

Barcelona ka shënuar fitore të radhës në kuadër të Euroligës, kësaj here në derbi ndaj CSKA-së në Moskë, me pikët…

FENERBAHÇE - REAL MADRID

Reali shpartallon Fenerbahçen në Stamboll

Foto: euroleague.net

20 February, 2020 @21:46

Skuadra mbretërore Real Madrid, shkatërroi Fenerbahçen si mysafir me rezultat 65-94 në Stamboll. Që nga çereku i parë basketbollistët…

BARCELONA - ZENIT

Barcelona mposht thellë Zenitin

Foto: euroleague.net

30 January, 2020 @23:10

Katalunasit me lehtësi kanë mposhtur Zenitin me rezultat 90:72. Vendasit në pjesën e parë e krijuan një epërsi prej…

MACCABI - REAL MADRID

Me triller, i kthehen fitores pas 3 humbjeve

Foto: euroleague.net

30 January, 2020 @22:39

Skuadra mbretërore Real Madrid pas tre humbjeve në Euroligë ka gjetur fitoren, Los Blancos mposhtën Maccabi Tel Aviv me rezultat…

Të gjitha lajmet nga Euroleague