Të gjitha lajmet

MEDIA TALK

Fenerbahçe përcekton çmimin e Vedat Muriqit

TOPSPORTI/ Arian Paçarizi

Fenerbahçe përcekton çmimin e Vedat Muriqit

13 May, 2020 @0:40

Sulmuesi i Kosovës, Vedat Muriqi, është futbollisti më i përfolur i reprezentacionit për një transfer të mundshëm gjatë kësaj vere.

Së fundi, e përditshmja turke Takvim ka bërë të ditur se interesimi i madh që po tregojnë për Vedatin ekipet nga Premier Liga dhe Seria A, ka bërë që drejtuesit e Fenerbahçes të marrin një vendim.

Gazeta në fjalë ka bërë të ditur se Vedat Muriqi do të lirohet nga klubi i kanarinave të Stambollit për një shifër prej 25 milionë eurove.

“Ky është plani i Fenerbahçes për të inkasuar mjete për sezonin në vijim dhe për të shpëtuar nga pengesa e fer-playit financiar për transfere më të mëdha,” ka shkruar gazeta.

Takvim, Vedat Muriqi

“Vedat Muriqi dhe Altay Bayindir kanë çmimet e caktuara. Muriqi nuk do të lirohet nën shifrën e 25 milionë eurove, ndërsa Bayindir nuk do të lirohet nën 10 milionë euro,” ka bërë të ditur Takvim.

Derisa Fenerbahçe në Superligën turke është duke luftuar për të dalë në Evropë, sulmuesi i Kosovës gjatë muajit të kaluar, sipas gazetave të Stambollit, i kishte thënë kryetarit se e ka synim Premier Ligën dhe jo Serie A-në.

Nga Premier Liga për 26 vjeçarin e Prizrenit më të interesuar deri tash janë treguar të jenë Tottenham dhe West Ham, ndërsa sot është përfolur që edhe West Bromwich, nëse siguron Premier Ligën në stinorin tjetër, do të jetë më i interesuari për shërbimet e kosovarit.

KOSOVA NË FIFA

4 vjetori i fitores së plotë

13 May, 2020 @0:23

Kongresi i 66 i FIFAs mbahej në Mexico City, në datën e sotme 13 maj të vitit 2016. Kosova,…

REPREZENTUESI I RI

Dardan Shabanhaxhaj vazhdon me Sturm Grazin

Foto: sksturm.at/

7 May, 2020 @11:06

Talenti i ri i Kosovës Dardan Shabanhaxhaj ka vazhduar kontratën me ekipin e famshëm austriak Sturm Graz. Shabanhaxhaj që…

MEDIA TALK

Edhe Aliti drejt Turqisë?!

Foto: Kalmar Official

3 May, 2020 @18:52

E përditshmja sportive e Tiranës Panorama Sport ka bërë të ditur sot se qendërmbrojtësin e Kosovës Fidan Aliti po e…

KUJTIME

Latifi kujton telefonatën me Vokrrin, një natë para pranimit

3 May, 2020 @18:16

Gazetari sportiv i Kosovës Driton Latifi ka shpërndarë në Facebook një kujtim interesant një natë para se të votohej…

3 MAJ

FFK me homazhe te varri i Vokrrit

Foto: FFK

3 May, 2020 @16:28

Në ditën e shënimit të 4-vjetorit të anëtarësimit në UEFA, kryetari Agim Ademi në shoqëri të anëtarëve të KE të…

Të gjitha lajmet nga Përfaqësuesja