Të gjitha lajmet

1/2: KUPA E KOSOVËS

Feronikeli fiton përsëri, siguron finalen

Feronikeli fiton përsëri, siguron finalen

1 May, 2019 @17:21

Sikur ndeshja e luajtur në Suharekë, edhe ndeshja e sotme mes Feronikelit dhe Ballkanit u mbyll me fitoren e vendasve, të cilët e siguruan një vend në finalen e Kupës së Kosovës.

Lapidar Lladrovci shënoi për 1-0 në minutën e 17’ e më pas fitorja u vulos nga Artur Magani, i cili realizoi në minutën e 82’ të ndeshjes pas një pasimi fantastik nga Dabiqaj, duke bërë kështu që ndeshja të mbyllet me fitore 2-0 të Feronikelit.

SKEMA E KUPËS

Kështu, pas dy ndeshjeve Feronikeli e mposhti Ballkanin me rezultat të përgjithshëm 4-1 dhe rrjedhimisht e siguroi finalen e Kupës së Kosovës, ku do të ndeshet me Trepçën ‘89 më 25 maj në kryeqytet.

Përveç finales së Kupës, Feronikeli po lufton edhe për titullin kampion në kuadër të Superligës, derisa Ballkani në anën tjetër është në luftë për të mbetur në ligë.

1/2: KUPA E KOSOVËS

Vëllaznimi fiton ndeshjen, Trepça ‘89 arrin finalen

1 May, 2019 @17:18

Pas fitores 0-4 në ndeshjen e parë në Gjakovë, skuadra e Trepçës ‘89 u mposht sot me rezultat 0-1 në…

KUPA E KOSOVËS

Finalistët e Kupës së Kosovës, caktohen sot

1 May, 2019 @11:06

Sot me fillim nga ora 15:30, do të caktohen dy finalistët e Kupës së Kosovës në futboll. Trepça ‘89 e…

FLAMURTARI - KEK

Përmbysje për të kërcyer 3 pozita

Foto: Flamurtari/fb

29 April, 2019 @18:19

Fitore tejet të vështirë, por jashtëzakonisht të rëndësishme këtë xhiro ka shënuar edhe Flamurtari sot, në Fadil Vokrri të Prishtinës,…

11-SHET

Formacionet zyrtare: Flamurtari - KEK-u

29 April, 2019 @15:32

Janë publikuar formacionet zyrtare të Flamurtarit dhe të KEK-ut. FLAMURTARI: Neziri, Maxhuni, Boshnjaku, Dumani, Bruqi, Zeqiri, Krasniqi, Ibrahim, Kelmendi, Kabashi,…

PRISHTINA - DRENICA

E teta rresht, për të ndjekur titullin

Fotot: prishtinafc.com

28 April, 2019 @20:30

Prishtina ka shënuar fitore rutinore ndaj Drenicës në përballjen e xhiros së XXIX të Superligës duke i mposhtur kuqezinjtë e…

Të gjitha lajmet nga FFK Superliga