Të gjitha lajmet

KOMUNIKATA E FFK-së

FFK njofton, futbollistët dhe trajneri i Kosovës - janë mirë, por në izolim

FFK njofton, futbollistët dhe trajneri i Kosovës - janë mirë, por në izolim

15 March, 2020 @17:30

Federata e Futbolli të Kosovës para pak çastesh ka lëshuar një komunikatë për opinion ku ka bërë të ditur se ka kontaktuar me të pjesën më të madhe të futbollistëve të Kosovës dhe të gjithë janë mirë me shëndet.

Pavarësisht se disa prej tyre, si Amir Rrahmani e Samir Ujkani, janë në pjesët më të goditura me pandeminë coronavirus, shëndeti i tyre vazhdon të jetë i mirë, por janë në izolim, duke respektuar shtetin përkatës ku punojnë.

Florent Muslija dhe Arijanet Muric janë dy futbollistë tjerë që janë testuar për coronavirus, por të dy kanë dalë negativ fatmirësisht.

Edhe selektori zviceran, Bernard Challandes është kontaktuar nga FFK-ja dhe është raportuar të jetë mirë, derisa kërkohet kujdes dhe të respektohen vendimet e shteteve ku janë futbollistët.

Përndryshe, për ndeshjen e PlayOffit të Ligës D të Kombeve mes Maqedonisë Veriore e Kosovës - vendimi do të mirret të martën, kur UEFA-ja ka takimin me të gjitha shtetet dhe shoqatat anëtare - për të vendosur për të ardhmen e futbollit.

MEDIA TALK

Challandes parashikon muajin e ndeshjes Maqedonia V - Kosova

7 April, 2020 @0:21

Selektori më i suksesshëm i Kosovës në historinë e shkurtër të vendit tonë në gara ndërkombëtare, Bernard Challandes, duke folë…

JUGKOREANI

Son Heung-min shkon në ushtri

6 April, 2020 @23:58

Futbollisti i Tottenham Hotspurit, Son Heung-min, do të kryejë shërbimin ushtarak në shtetin e tij, Kore të Jugut, ka konfirmuar…

DON BALON

Marash Kumbulla në radar të Real Madridit

6 April, 2020 @15:33

Qendërmbrojtësi i kombëtares shqiptare, Marash Kumbulla, i është ofruar si zgjidhje kryetarit të Real Madridit Florentino Perez, shkruan sot Don…

STINORI 1999/2000

Tabelat përfundimtare 1999/2000 të Ligave të Dyta të Kosovës

Foto nga arkivi i Brahim Vojvodës, sulmuesit të KF Drenica

6 April, 2020 @14:58

Ishte sezoni i parë i pasluftës në Ligë të Dytë të Kosovës, që në fakt ishin dy. Liga e Dytë…

TOP 10

Laureatët e vitit 2000 nga FFK

6 April, 2020 @0:12

Në stinorin e parë të pasluftës në Kosovë dhe pas shpalljes së Prishtinës kampione të Kosovës, e Gjilanit fitues të…

Të gjitha lajmet nga