Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

PA LËVIZJE

FIFA Ranking: Kosova nuk lëviz nga pozita e saj

FIFA Ranking: Kosova nuk lëviz nga pozita e saj


4 April, 2024 @17:12

Ekipi i Kosovës me rezultatet e arritura në mars të këtij viti në kuadër të miqësoreve të zhvilluara me selektorin e ri Franco Foda, nuk ka arritur të bëj lëvizje nga pozita e 102. e renditjes mujore të FIFAs.

Fitorja ndaj Armenisë 0-1 dhe disfata nga Hungaria 2-0, bëri që Kosova me 3.08 pikë të fituara gjatë marsit të mos luajë nga pozita e 102. e renditjes mujore të FIFAs.

FIFA


 
Të gjitha lajmet nga FFK Superliga