Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

DRAGAN RADOVIC

Finalja e dytë rresht, tash kundërshtar ish skuadra!

Finalja e dytë rresht, tash kundërshtar ish skuadra!


7 February, 2021 @8:40

Emocionet e finales së sotme të Kupës së Kosovës janë të njohura për trajnerin malazias Dragan Radovic.

Ai do ta shijojë këtë emocion për herë të dytë rresht, por kësaj radhe skuadrën që e kishte çuar vjet në finale sonte do ta ketë përballë.

Radovic, tani kryetrajneri i Sigal Prishtinës, do të luajë finalen kundër Golden Eagle Yllit, me të cilën kishte arritur në finale vitin e kaluar.

Ai në atë ndeshje ishte mposhtur nga Peja dhe e kishte humbur mundësinë për ta fituar Kupën me Yllin.

▶️Kujto finalen e vitit të kaluar

Kësaj radhe dikush do ta thyej akullin! Ose “Prle” do të shpallet fitues i Kupës me Sigal Prishtinën, ose Golden Eagle Ylli do ta fitojë Kupën e parë në historinë.

E gjitha mbetet të shihet sot nga ora 17:30 në ndeshjen që do të luhet në Suharekë.


NR. 12

I pensionohet numri, nderohet kapiteni

FBK Superliga

I pensionohet numri, nderohet kapiteni

06/02/21 @ 20:59

NË PRIZREN

Ponte Prizreni renovon kontratat e 3 basketbollistëve

FBK Superliga/Transfere

Ponte Prizreni renovon kontratat e 3 basketbollistëve

06/02/21 @ 20:53

TEAM OF THE SEMIFINALS

TOP 5-shja e gjysmëfinaleve (Kupa e Kosovës)

FBK Superliga

TOP 5-shja e gjysmëfinaleve (Kupa e Kosovës)

06/02/21 @ 12:10

TEAM OF THE FINAL

TOP 5-shja e finales së Kupës (Liga e Parë)

FBK Liga e Parë

TOP 5-shja e finales së Kupës (Liga e Parë)

06/02/21 @ 10:48

VIDEO HIGHLIGHTS

Highlights nga ndeshja Ponte Prizreni - Sigal Prishtina

FBK Superliga/Kupa e Kosovës

Highlights nga ndeshja Ponte Prizreni - Sigal Prishtina

05/02/21 @ 22:40

FINAL8: PRIZRENI - PRISHTINA

Sigal Prishtina në finale të Kupës

FBK Superliga/Kupa e Kosovës

Sigal Prishtina në finale të Kupës

05/02/21 @ 20:59

TRANSFER

Bashkimi kthen Andi Shehun në skuadër

FBK Superliga

Bashkimi kthen Andi Shehun në skuadër

25/07/21 @ 16:25

DREJTPËRDREJTË

Luksemburgu U20 - Kosova U20, direkt

FBK Superliga/Përfaqësuesja

Luksemburgu U20 - Kosova U20, direkt

24/07/21 @ 15:14

POZITAT PERFUNDIMTARE

Kosova përballet me Luksemburgun

FBK Superliga/Përfaqësuesja

Kosova përballet me Luksemburgun

23/07/21 @ 15:22

SUPERLIGA

Edmond Kryeziu afër rikthimit

FBK Superliga/Sportistë shqiptarë në botë

Edmond Kryeziu afër rikthimit

23/07/21 @ 13:15

PRISHTINË

Muhamedali Janjeva vazhdon me kryeqytetasit

FBK Superliga/Transfere

Muhamedali Janjeva vazhdon me kryeqytetasit

23/07/21 @ 12:17

AMERIKANI NË ITALI

Brandon Walters nga Peja në Serie A2

FBK Superliga/Transfere

Brandon Walters nga Peja në Serie A2

23/07/21 @ 11:12

FIBA EURO CHALLENGERS U-20

Kosova U20 mbyll grupin pa asnjë fitore dhe me 274 pikë të pranuara

FBK Superliga/Përfaqësuesja

Kosova U20 mbyll grupin pa asnjë fitore dhe me 274 pikë të pranuara

22/07/21 @ 20:00

PEJË

Peja zyrtarizon turkun Erdem Ilter

FBK Superliga/International/Transfere

Peja zyrtarizon turkun Erdem Ilter

22/07/21 @ 16:47

PRISHTINË

Prishtina zyrtarizon edhe një të huaj

FBK Superliga/International/Transfere

Prishtina zyrtarizon edhe një të huaj

22/07/21 @ 15:42

ZYRTARE

KB Bashkimi zyrtarizon trajnerin e mirënjohur

FBK Superliga

KB Bashkimi zyrtarizon trajnerin e mirënjohur

22/07/21 @ 15:14


 
Të gjitha lajmet nga FBK Superliga