Të gjitha lajmet

TREPÇA - PRIZRENI

Fitore dramatike, Prizreni triumfon në “Minatori”

TOPSPORTI/ L. D.

Fitore dramatike, Prizreni triumfon në “Minatori”

10 March, 2019 @18:34

Trepça
Prizreni
Trepça 79 : 81 Prizreni
Aaron ANDERSON 29 pikë Malcolm CANADA 27 pikë

Palestra: Minatori, Mitrovicë.

Një ndeshje tejet interesante që arsyetoi vlerësimin si derbi i ditës në Superligë është zhvilluar sonte në Minatori të Mitrovicës, derisa Prizreni ka arritur fitore në fund të ndeshjes ndaj Trepçës.

Ekipi i drejtuar nga trajneri Arbnor Rifati me pikët e Qëndrim Ajazajt dhe Malcolm Canadas ka arritur që të fitojë 79-81 [20-25, 14-12, 22-26 dhe 23-18] në Minatorin e nxehtë, ndërsa treshja e Aaron Andersonit të vendasve për 79-80 çoi 34 sekondat e fundit të ndeshjes në dramë.

TABELA AKTUALE

Malcolm Canada ka qenë më efikasi te Prizreni me 27 pikë, 4 asistime e 4 kërcime, derisa më i vlefshmi është treguar të jetë Urim Zenelaj që kreu ndeshjen me 8 pikë, 18 kërcime, 2 asistime e 3 bllokada.

Në anën tjetër te Trepça mundi i jashtëzakonshëm i Aaron Andersonit shkoi huq. Anderson kreu ndeshjen me 29 pikë, 7 asistime e 2 topa të rrëmbyer. Përveç tij vetëm edhe Samir Zekiqi luajti me pikë dyshifrore duke shënuar 16 pikë e 5 kërcime.

Me këtë fitore, Prizreni tash kap vendin e katërt në klasifikim me bilanc neutral 10-10, derisa Trepça ka pësuar për të 11-tën herë krahas 9 fitoreve që i ka.

PJESA E PARË: TREPÇA - PRIZRENI

Dallimi 3 pikë në derbin e ditës

10 March, 2019 @17:42

Ka përfunduar pjesa e parë në ndeshjen Trepça - Prizreni. Pas 20 minutave lojë, rezultati shënon 34-37 në favor të…

STARTING FIVE

Pesëshet e para: Trepça - Prizreni

10 March, 2019 @16:57

Janë caktuar pesëshet e para të Trepçës dhe të Prizrenit. TREPÇA: Samir Zekiqi, Imer Tahiri, Aaron Anderson, Deart Deliqi, Harold…

PRISHTINA E RE - VUSHTRRIA

Prishtina e Re i afrohet zonës së PlayOffit

10 March, 2019 @15:01

Me fitore bindëse ndaj Vushtrrisë, Prishtina e Re i është afruar zonës së PlayOffit në Ligë të Parë të basketbollit…

PRISHTINA - RAHOVECI

Prishtina fiton edhe duelin e ligës

9 March, 2019 @21:16

Dy finalistët e Kupës, Prishtina dhe Rahoveci, sonte u përballen mes vete në kuadër të xhiros së XX të Superligës…

BOREA - BASHKIMI

Rekord sezonal për fitore

TOPSPORTI/ L.D

9 March, 2019 @18:34

Në ndeshjen hapëse të xhiros së XX të Superligës së Kosovës në basketboll, skuadra e Bashkimit ka shënuar fitore lehtë…

BOREA - BASHKIMI

Borea vs. Bashkimi, mbyllet pjesa e parë

BOROZANI / ARKIV

9 March, 2019 @17:36

Me epërsi të thellë të prizrenasve është mbyllur pjesa e parë mes Boreas dhe Bashkimit. Prizrenasit po shkojnë drejt fitores…

BOREA - BASHKIMI

Borea vs. Bashkimi, pesëshet startuese

TOPSPORTI / ARKIV

9 March, 2019 @16:56

Me fillim nga ora 17:00, Borea dhe Bashkimi do të përballen mes vete në kuadër të Superligës së Kosovës në…

DUELET E PARA TË VIKENDIT

Të shtunën në Superligë dhe Ligë të Parë...

8 March, 2019 @23:28

Pas publikimit të orarit për xhirot e radhës në basketboll, Superligë dhe Ligë të Parë, të shtunën [9 mars] në…

SHQIP NË BOTË

Vazhdojnë paraqitjet e mira nga Edon Maxhuni

7 March, 2019 @19:35

Edhe një sezon i shkëlqyeshëm për Edon Maxhunin me kolegjin e Long Beach State në SHBA! Në ndeshjen e zhvilluar…

TOP 5 / KUPA E KOSOVËS / LIGA E FEMRAVE

TOP 5-shja e Kupës së Kosovës (Liga e Femrave)

7 March, 2019 @15:44

Kupa e Kosovës në kuadër të Ligës së Femrave, përfundoi me fitoren e Prishtinës, ku vashat e trajnerit Fidan Shatri…

PJESA E PARË: TREPÇA - PRIZRENI

Dallimi 3 pikë në derbin e ditës

10 March, 2019 @17:42

Ka përfunduar pjesa e parë në ndeshjen Trepça - Prizreni. Pas 20 minutave lojë, rezultati shënon 34-37 në favor të…

STARTING FIVE

Pesëshet e para: Trepça - Prizreni

10 March, 2019 @16:57

Janë caktuar pesëshet e para të Trepçës dhe të Prizrenit. TREPÇA: Samir Zekiqi, Imer Tahiri, Aaron Anderson, Deart Deliqi, Harold…

PRISHTINA - RAHOVECI

Prishtina fiton edhe duelin e ligës

9 March, 2019 @21:16

Dy finalistët e Kupës, Prishtina dhe Rahoveci, sonte u përballen mes vete në kuadër të xhiros së XX të Superligës…

BOREA - BASHKIMI

Rekord sezonal për fitore

TOPSPORTI/ L.D

9 March, 2019 @18:34

Në ndeshjen hapëse të xhiros së XX të Superligës së Kosovës në basketboll, skuadra e Bashkimit ka shënuar fitore lehtë…

BOREA - BASHKIMI

Borea vs. Bashkimi, mbyllet pjesa e parë

BOROZANI / ARKIV

9 March, 2019 @17:36

Me epërsi të thellë të prizrenasve është mbyllur pjesa e parë mes Boreas dhe Bashkimit. Prizrenasit po shkojnë drejt fitores…

Të gjitha lajmet nga FBK Superliga