Të gjitha lajmet

DRENICA - FERONIKELI

Fitore minimale e Drenicës, katër rresht pa humbje

Foto: KF Drenica

Fitore minimale e Drenicës, katër rresht pa humbje


10 November, 2020 @15:56

Me fitore të Drenicës është mbyllur dueli i sotëm mes dy skuadrave nga qytetet fqinje, Drenicës dhe Feronikelit.

Ky takim u vendos në minutat e fundit të ndeshjes, kur autogoli i Argjend Malajt ia dha fitoren 1-0 vendasve të Drenicës.

Fitorja e shënuar sot bën që Drenica tashmë të shkojë në 4 ndeshje radhazi pa pësuar humbje.

TABELA AKTUALE

Ndeshja në përgjithësi kaloi me raste shënimi për të dyja skuadrat, ndërsa përveç golit që erdhi në fund, për t’u përmendur nga ky takim është lëndimi i Genc Hamitit të Drenicës, i cili u lëndua dhe u detyrua ta lëshojë lojën në minutën e 36’.

Fitorja e shënuar sot bën që Drenica të jetë e katërta në renditje, kurse Nikli është i shtati momentalisht.

Xhiron që vjen, skuadra nga Skenderaj i shkon Gjilanit, kurse ajo nga Drenasi e pret në shtëpi Arbërinë.

ARBËRIA

Arbëria mposhtet në miqësoren ndaj Akhmat

FOTO / Arbëria

19 January, 2021 @22:54

Skuadra e Arbërisë u mposhtë nga skuadra ruse Akhmat me rezultat 3-1. Kjo ndeshje është luajtur në sistemin prej 3…

PRISHTINA

Prishtina me 3 miqësore pas Superkupës

FOTO / Prishtina

19 January, 2021 @20:34

Prishtina do të ndeshet me Dritën më 23 janar në kuadër të Superkupës së Kosovës. Më pas skuadra e Prishtinës…

PRISHTINA

Oto John dhe Mankenda nuk udhëtuan me Prishtinën

19 January, 2021 @20:30

Prishtina sot ka mbërritur në Antalya për fazën përgatitore. Te Prishtina nuk udhëtuan Oto John dhe Gauthier Mankenda për shkak…

PRISHTINA

Prishtina në Antalya, mban stërvitjen e parë

FOTO / Prishtina

19 January, 2021 @20:22

Skuadra e Prishtinës udhëtoi sot në Antalya për fazën përgatitore të dimrit. Prishtina sot gjithashtu ka mbajtur stërvitjen e parë…

DRENICA

Përforcimi i nëntë i Drenicës, vjen nga Brazili

19 January, 2021 @20:07

Skuadra e Drenicës ka shtuar në skuadër lojtarin brazilian, Jose Denisson. 23 vjeçari Denisson, së fundi ka qenë pjesë e…

Të gjitha lajmet nga FFK Superliga