Të gjitha lajmet

GRUPI C: AUSTRALIA - PERU

Fitore pa vlerë për Perunë

Foto: fifa.com

Fitore pa vlerë për Perunë

26 June, 2018 @17:48

Australia
Peru
Australia 0 : 2 Peru
Andre CARRIOLLO 18', Paolo GUERRERO 50'

Fisht Olympic Stadium (Sochi)
Pas 2 humbjeve në 2 ndeshjet e para, përfaqësuesja e Perusë arriti ta mposhtë Australinë në ndeshjen e tretë, për ta përfunduar kështu këtë Botëror me fitore. Carrillo dhe Guerrero shënuan për Perunë, derisa Australia e mbylli ndeshjen pa shënuar. ORARI DHE TABELAT - RUSSIA 2018 Përkundër fitores, Peru nuk kalon në 1/8 e finales, ndërsa e njëjta vlen edhe për Australinë, e cila grupin e mbyll në vendin e katërt me vetëm 1 pikë të tubuar pas 3 ndeshjeve. a

11-SHET

Formacionet: Santa Coloma - Drita

BOROZANI/ Arkiv

26 June, 2018 @16:33

Janë publikuar formacionet startuese të Santa Colomas dhe të Dritës, në kuadër të raundit preliminar të Ligës së Kampionëve. SANTA…

MESFUSHORI BELG

Nainggolan zyrtarisht te Interi

26 June, 2018 @16:30

Lojtari belg deri tash i Romës, Radja Nainggolan, sot zyrtarisht u bë lojtari i Interit. Ninggolani Interit i ka kushtuar…

CHAMPIONS LEAGUE

Debutim i Dritës në Ligën e Kampionëve

26 June, 2018 @15:04

Me fillim nga ora 17:00, sot skuadra e Dritës do të luajë ndaj skuadrës Santa Coloma nga Andorra në raundin…

11-SHET

Formacionet: Australia - Peru

26 June, 2018 @14:49

Janë publikuar formacionet startuese të Australisë dhe të Perus.

NISEN

Prishtina prej Tirane në Londër, pastaj Gjibraltar

Pamje nga seanca e fundit stërvitore e Prishtinës/ Foto: prishtinafc.com

26 June, 2018 @11:43

Skuadra e Prishtinës do të fluturojë përgjatë gjithë Evropës prej Tiranës sot për të arritur në Londër. E pas aterimit…

GRUPI B: IRANI-PORTUGALIA

Ronaldo dhe Irani përfshihen në VAR, para se portugezët të kualifikohen

25 June, 2018 @22:17

VAR-i dhe referi kryesor i ndeshjes, Enrique Caceres, kanë marrë qendrën e vëmendjes sonte, derisa Portugalia nëpër vrimë të gjilpërës…

SUPER MARIO

Pensionohet edhe Mandzukic

Foto: juventus/fb

14 August, 2018 @18:35

Sulmuesi i Juventusit, Mario Mandzukic, pas arritjes rekorde me vendin e tij, Kroacinë, në Kampionatin Botëror "Rusia 2018" ka vendosur…

DITARI I FUNDIT RUS (23)

Botërori dhe vendi ynë

22 July, 2018 @11:02

VAR-i ka qenë shpëtimtar në këtë Kupë Bote. Nuk po flitet për gabimet e gjyqtarëve, as një javë pas përfundimit…

FIFA RANKING

FIFA pritet të zbardh listën me kalkulimin e ri

Foto: fifa/fb

18 July, 2018 @18:21

Lista e re e renditjes mujore të FIFAs dhe e para pas Botërorit Rusia 2018 do të publikohet së shpejti…

DITARI RUS (22)

Kampionët e Botës

Fotot: FIFA/fb

16 July, 2018 @23:09

Kampionët e rinj të Botës janë ekipi me lojtarët më cilësor në botë. Por, a është ekipi me lojën më…

PLAYER RATINGS

Notat e lojtarëve: Franca-Kroacia

Fotot: FIFA/fb

15 July, 2018 @22:38

Përfundoi Botërori Rusia 2018, me Francën kampione të re të Botës, të cilët në finale mposhtën Kroacinë 4-2. Sa…

Të gjitha lajmet nga Russia 2018