Të gjitha lajmet

GRUPI B: IRANI-PORTUGALIA

Ronaldo dhe Irani përfshihen në VAR, para se portugezët të kualifikohen

Ronaldo dhe Irani përfshihen në VAR, para se portugezët të kualifikohen

25 June, 2018 @22:17

Irani
Portugalia
Irani 1 : 1 Portugalia
K. Ansarifard (P) 90'+3 45' Ricardo Quaresma

Mordovia Arena, Saransk.
VAR-i dhe referi kryesor i ndeshjes, Enrique Caceres, kanë marrë qendrën e vëmendjes sonte, derisa Portugalia nëpër vrimë të gjilpërës arriti të tetën e finales së Kupës së Botës. Portugalia dukej se po shkonte lehtë tutje, derisa avanconte me supergolin e Ricardo Quaresmas dhe Marokoja mposhtte Spanjën 2-1 në ndërkohë. TABELA AKTUALE dhe ORARI Por, penalltia nga VAR për Karim Ansarifardin, barazimi i rezultatit 1-1, në anën tjetër barazoi edhe Spanja 2-2 e Irani dështoi të shënonte në sekondën e fundit të ndeshjes para portës portugeze - bën që drama të përfundonte me fishkëllimën e fundit të referit. Irani, po të fitonte, eliminohej Portugalia. Cristiano Ronaldo dështoi të shënonte për epërsinë 2-1, duke dështuar nga penalltia. Ndërsa më pas, VAR mbylli njërin sy duke ia dhënë kartonin e verdhë Cristiano Ronaldos, pas goditjes së qëllimshme të lojtarit kundërshtar. Në të tetën e finales, Portugalia do të takohet me Uruguajin, ndërsa Irani është eliminuar nga Kupa e Botës. a

GRUPI B: SPANJA-MAROKU

Spanja shpëton nga humbja, kualifikohet si lidere

25 June, 2018 @22:06

Ish-kampionët e Botës, spanjollët, kanë shpëtuar sonte nga një dramë që vështirë do të mund të parashikohej para ndeshjes. Sidoqoftë,…

ALBANIAN WAY

Nis kampanja për pagesën e gjobës së Shaqirit, Xhakës e Lichtsteinerit

25 June, 2018 @20:47

Menjëherë pas shqiptimit të gjobës nga FIFA për sjellje josportive të Granit Xhakës, Xherdan Shaqirit dhe Steph Lichtsteinerit në…

GJOBAT E FIFAs

Serbia gjobitet edhe më rëndë

25 June, 2018 @19:58

Përveç gjobave të shqiptuara për Granit Xhakën, Xherdan Shaqirin dhe Steph Lichtsteinerin, FIFA ka gjobitur edhe kryetarin e Federatës…

11-SHET

Formacionet: Spanja - Maroko

25 June, 2018 @19:11

Janë publikuar formacionet startuese të Spanjës dhe të Marokos.

11-SHET

Formacionet: Irani - Portugalia

25 June, 2018 @19:05

Janë publikuar formacionet startuese të Iranit dhe të Portugalisë.

TRESHJA ME SHQIPONJË

Gjobiten, por nuk suspendohen

25 June, 2018 @18:53

Granit Xhaka, Xherdan Shaqiri dhe Stephan Lichtsteiner nuk janë suspenduar nga FIFA për bërjen e shqiponjës pas festës së fitores…

GRUPI A: ARABIA SAUDITE - EGJIPTI

Salah s’mjafton, Arabia e mbyll me fitore

25 June, 2018 @17:59

Në ndeshjen pothuajse të parëndësishme të Grupit A, Arabia Saudite e ka mposhtur në çastet e fundit Egjiptin, për ta…

GRUPI A: URUGUAJI - RUSIA

Uruguaji mposht nikoqirin për lidership

25 June, 2018 @17:45

Pas dy fitoreve në dy ndeshjet e para, nikoqiri i turneut është mposhtur në ndeshjen e tretë të Grupit A.…

11-SHET

Formacionet: Uruguaji - Rusia

25 June, 2018 @15:34

Janë publikuar formacionet startuese të Uruguajit dhe të Rusisë.

SUPER MARIO

Pensionohet edhe Mandzukic

Foto: juventus/fb

14 August, 2018 @18:35

Sulmuesi i Juventusit, Mario Mandzukic, pas arritjes rekorde me vendin e tij, Kroacinë, në Kampionatin Botëror "Rusia 2018" ka vendosur…

DITARI I FUNDIT RUS (23)

Botërori dhe vendi ynë

22 July, 2018 @11:02

VAR-i ka qenë shpëtimtar në këtë Kupë Bote. Nuk po flitet për gabimet e gjyqtarëve, as një javë pas përfundimit…

FIFA RANKING

FIFA pritet të zbardh listën me kalkulimin e ri

Foto: fifa/fb

18 July, 2018 @18:21

Lista e re e renditjes mujore të FIFAs dhe e para pas Botërorit Rusia 2018 do të publikohet së shpejti…

DITARI RUS (22)

Kampionët e Botës

Fotot: FIFA/fb

16 July, 2018 @23:09

Kampionët e rinj të Botës janë ekipi me lojtarët më cilësor në botë. Por, a është ekipi me lojën më…

PLAYER RATINGS

Notat e lojtarëve: Franca-Kroacia

Fotot: FIFA/fb

15 July, 2018 @22:38

Përfundoi Botërori Rusia 2018, me Francën kampione të re të Botës, të cilët në finale mposhtën Kroacinë 4-2. Sa…

Të gjitha lajmet nga Russia 2018