Të gjitha lajmet

GRUPI B: SPANJA-MAROKU

Spanja shpëton nga humbja, kualifikohet si lidere

Spanja shpëton nga humbja, kualifikohet si lidere

25 June, 2018 @22:06

Spanja
Maroko
Spanja 2 : 2 Maroko
Isco 19', Iago Aspas 90' 14' K. Boutaïb, 81' Y. En-Nesyri

Kaliningrad Stadium, Kaliningrad.
Ish-kampionët e Botës, spanjollët, kanë shpëtuar sonte nga një dramë që vështirë do të mund të parashikohej para ndeshjes. Sidoqoftë, pasi që Iago Aspas barazoi rezultatin ndaj Marokut në minutat shtesë të takimit në 2-2, Spanja u kualifikua si lidere e Grupit B dhe do të ndeshet me Rusinë në të tetën e finales së Botërorit. Maroku ndërkaq ka fituar pikën e parë në Botëror, para se të përgatis valixhet për kthim në vend. TABELA dhe ORARI Khalid Boutaib i dha avantazhin Marokut 0-1. Shpejt barazoi Isco, pas asistimit të Andres Iniestas, 1-1. E 10 minuta para fundit të ndeshjes, Youssuef En-Nesyri shënoi për avantazhin maroken, 1-2. Por, Iago Aspas barazoi në kohën shtesë dhe mozaiku iu kthye normales. Spanja përfundoi grupin lidere, para Portugalisë, derisa Irani e Maroku u eliminuan. a

ALBANIAN WAY

Nis kampanja për pagesën e gjobës së Shaqirit, Xhakës e Lichtsteinerit

25 June, 2018 @20:47

Menjëherë pas shqiptimit të gjobës nga FIFA për sjellje josportive të Granit Xhakës, Xherdan Shaqirit dhe Steph Lichtsteinerit në…

GJOBAT E FIFAs

Serbia gjobitet edhe më rëndë

25 June, 2018 @19:58

Përveç gjobave të shqiptuara për Granit Xhakën, Xherdan Shaqirin dhe Steph Lichtsteinerin, FIFA ka gjobitur edhe kryetarin e Federatës…

11-SHET

Formacionet: Spanja - Maroko

25 June, 2018 @19:11

Janë publikuar formacionet startuese të Spanjës dhe të Marokos.

11-SHET

Formacionet: Irani - Portugalia

25 June, 2018 @19:05

Janë publikuar formacionet startuese të Iranit dhe të Portugalisë.

TRESHJA ME SHQIPONJË

Gjobiten, por nuk suspendohen

25 June, 2018 @18:53

Granit Xhaka, Xherdan Shaqiri dhe Stephan Lichtsteiner nuk janë suspenduar nga FIFA për bërjen e shqiponjës pas festës së fitores…

GRUPI A: ARABIA SAUDITE - EGJIPTI

Salah s’mjafton, Arabia e mbyll me fitore

25 June, 2018 @17:59

Në ndeshjen pothuajse të parëndësishme të Grupit A, Arabia Saudite e ka mposhtur në çastet e fundit Egjiptin, për ta…

GRUPI A: URUGUAJI - RUSIA

Uruguaji mposht nikoqirin për lidership

25 June, 2018 @17:45

Pas dy fitoreve në dy ndeshjet e para, nikoqiri i turneut është mposhtur në ndeshjen e tretë të Grupit A.…

11-SHET

Formacionet: Uruguaji - Rusia

25 June, 2018 @15:34

Janë publikuar formacionet startuese të Uruguajit dhe të Rusisë.

11-SHET

Formacionet: Arabia Saudite - Egjipti

25 June, 2018 @15:28

Janë publikuar formacionet startuese të Arabisë Saudite dhe të Egjiptit.

SUPER MARIO

Pensionohet edhe Mandzukic

Foto: juventus/fb

14 August, 2018 @18:35

Sulmuesi i Juventusit, Mario Mandzukic, pas arritjes rekorde me vendin e tij, Kroacinë, në Kampionatin Botëror "Rusia 2018" ka vendosur…

DITARI I FUNDIT RUS (23)

Botërori dhe vendi ynë

22 July, 2018 @11:02

VAR-i ka qenë shpëtimtar në këtë Kupë Bote. Nuk po flitet për gabimet e gjyqtarëve, as një javë pas përfundimit…

FIFA RANKING

FIFA pritet të zbardh listën me kalkulimin e ri

Foto: fifa/fb

18 July, 2018 @18:21

Lista e re e renditjes mujore të FIFAs dhe e para pas Botërorit Rusia 2018 do të publikohet së shpejti…

DITARI RUS (22)

Kampionët e Botës

Fotot: FIFA/fb

16 July, 2018 @23:09

Kampionët e rinj të Botës janë ekipi me lojtarët më cilësor në botë. Por, a është ekipi me lojën më…

PLAYER RATINGS

Notat e lojtarëve: Franca-Kroacia

Fotot: FIFA/fb

15 July, 2018 @22:38

Përfundoi Botërori Rusia 2018, me Francën kampione të re të Botës, të cilët në finale mposhtën Kroacinë 4-2. Sa…

Të gjitha lajmet nga Russia 2018