Të gjitha lajmet

GRUPI A: ARABIA SAUDITE - EGJIPTI

Salah s’mjafton, Arabia e mbyll me fitore

Salah s’mjafton, Arabia e mbyll me fitore

25 June, 2018 @17:59

Në ndeshjen pothuajse të parëndësishme të Grupit A, Arabia Saudite e ka mposhtur në çastet e fundit Egjiptin, për ta mbyllur këtë Botëror me 3 pikë të arritura.

Salah shënoi për afrikanët, ndërsa barazimi i Arabisë erdhi në fundin e pjesës së parë nga pika e bardhë, pak minuta pasi kjo përfaqësuese veçse e kishte shpërdoruar një penallti.

Në fund, kur u mendua se ndeshja do të mbyllej baraz, Arabia shënoi për 2-1 dhe arriti ta fitojë këtë përballje.

ORARI DHE TABELAT - RUSSIA 2018

Siç dihet, nga Grupi A, ku bëjnë pjesë këto dy përfaqësuese, në fazën tjetër kalojnë Uruguaji dhe Rusia.

a

LARGOHET

Ndeshja e fundit e De Rossit me Romën

14 May, 2019 @11:16

Roma ka bërë të ditur sot se legjenda e skuadrës Daniele De Rossi do të largohet nga klubi në fund…

NGRITEN

FIFA zyrtarizon numrin e pjesëmarrësve për Katar 2022

15 March, 2019 @20:46

Në mbledhjen e nëntë të Këshillit të FIFAs sot në Miami të SHBA-së, është zyrtarizuar numri i 48 ekipeve pjesëmarrëse…

CLUB BENEFIT PROGRAM

Sa fituan klubet nga Botërori?

Foto: fifa.com

4 December, 2018 @15:32

Pas përfundimit të Kampionatit Botëror ”Rusia 2018” FIFA sot ka bërë të ditur pagesat që do t’i derdhen klubeve…

SUPER MARIO

Pensionohet edhe Mandzukic

Foto: juventus/fb

14 August, 2018 @18:35

Sulmuesi i Juventusit, Mario Mandzukic, pas arritjes rekorde me vendin e tij, Kroacinë, në Kampionatin Botëror “Rusia 2018” ka vendosur…

DITARI I FUNDIT RUS (23)

Botërori dhe vendi ynë

22 July, 2018 @11:02

VAR-i ka qenë shpëtimtar në këtë Kupë Bote. Nuk po flitet për gabimet e gjyqtarëve, as një javë pas përfundimit…

Të gjitha lajmet nga Russia 2018