Të gjitha lajmet

GRUPI H: JAPONIA - SENEGALI

Pa fitues por me avantazh

Foto: fifa.com

Pa fitues por me avantazh

24 June, 2018 @19:19

Nuk doli fitues nga dueli Japonia - Senegali, që përfundoi me rezultat 2-2, por që të dyja skuadrat e kanë avantazhin për ta kaluar grupin.

Gjatë ndeshjes Senegali dy herë kaloi në epërsi me golat e Manes (min 11’) dhe Wague (min 71’), ndërsa Japonia nuk u dorëzua deri në fund me golat e Inui (min 34’) dhe Honda që shënoi në minutën e 78’-të.

TABELA AKTUALE / RUSIA 2018

Që të dyja skuadrat aktualisht kanë nga 4 pikë në Grupin H dhe kanë gjasa më të mira sesa dy skuadrat tjera të grupit për të kaluar në 1/8 e finales.

a

LARGOHET

Ndeshja e fundit e De Rossit me Romën

14 May, 2019 @11:16

Roma ka bërë të ditur sot se legjenda e skuadrës Daniele De Rossi do të largohet nga klubi në fund…

NGRITEN

FIFA zyrtarizon numrin e pjesëmarrësve për Katar 2022

15 March, 2019 @20:46

Në mbledhjen e nëntë të Këshillit të FIFAs sot në Miami të SHBA-së, është zyrtarizuar numri i 48 ekipeve pjesëmarrëse…

CLUB BENEFIT PROGRAM

Sa fituan klubet nga Botërori?

Foto: fifa.com

4 December, 2018 @15:32

Pas përfundimit të Kampionatit Botëror ”Rusia 2018” FIFA sot ka bërë të ditur pagesat që do t’i derdhen klubeve…

SUPER MARIO

Pensionohet edhe Mandzukic

Foto: juventus/fb

14 August, 2018 @18:35

Sulmuesi i Juventusit, Mario Mandzukic, pas arritjes rekorde me vendin e tij, Kroacinë, në Kampionatin Botëror “Rusia 2018” ka vendosur…

DITARI I FUNDIT RUS (23)

Botërori dhe vendi ynë

22 July, 2018 @11:02

VAR-i ka qenë shpëtimtar në këtë Kupë Bote. Nuk po flitet për gabimet e gjyqtarëve, as një javë pas përfundimit…

Të gjitha lajmet nga Russia 2018