Të gjitha lajmet

GRUPI H: POLONIA - KOLUMBIA

Kolumbia shpreson, Polonia eliminohet

Fotot: FIFA/fb

Kolumbia shpreson, Polonia eliminohet

24 June, 2018 @21:41

Tashmë është ndezur edhe Grupi H. Kolumbia me fitore bindëse ndaj Polonisë pa ide sonte, ka marrë tre pikëshin e parë, ndërsa do të luftojë për kualifikim drejtpërdrejtë me Senegalin në përballjen e fundit të grupit.

Falcao

Kolumbianët avancuan me golin e qendërmbrojtësit Yerry Mina, pak para fundit të pjesës së parë, kur ky u gjend më së miri në zonë për të shënuar me kokë për 1-0.

Rodriguez James

Në pjesë të dytë polakët tentuan të hapeshin më shumë, por kundërsulmet kolumbiane u treguan vrastare për ta.

ORARI dhe TABELA

Ka qenë së pari Radamel Falcao, që shënoi golin e parë të tij në një Kampionat Botëror, që çoi rezultatin në 2-0, ndërsa pas tij Juan Cuadrado që vulosi epilogun e takimit me 3-0.

Mina

Pas ndeshjeve të sotme, Japonia e Senegali kanë nga 4 pikë në Grupin H, Kolumbia 3, ndërsa Polonia do të luajë edhe një ndeshje, por që sot ka të sigurt biletën e kthimit për në shtëpi.

a

LARGOHET

Ndeshja e fundit e De Rossit me Romën

14 May, 2019 @11:16

Roma ka bërë të ditur sot se legjenda e skuadrës Daniele De Rossi do të largohet nga klubi në fund…

NGRITEN

FIFA zyrtarizon numrin e pjesëmarrësve për Katar 2022

15 March, 2019 @20:46

Në mbledhjen e nëntë të Këshillit të FIFAs sot në Miami të SHBA-së, është zyrtarizuar numri i 48 ekipeve pjesëmarrëse…

CLUB BENEFIT PROGRAM

Sa fituan klubet nga Botërori?

Foto: fifa.com

4 December, 2018 @15:32

Pas përfundimit të Kampionatit Botëror ”Rusia 2018” FIFA sot ka bërë të ditur pagesat që do t’i derdhen klubeve…

SUPER MARIO

Pensionohet edhe Mandzukic

Foto: juventus/fb

14 August, 2018 @18:35

Sulmuesi i Juventusit, Mario Mandzukic, pas arritjes rekorde me vendin e tij, Kroacinë, në Kampionatin Botëror “Rusia 2018” ka vendosur…

DITARI I FUNDIT RUS (23)

Botërori dhe vendi ynë

22 July, 2018 @11:02

VAR-i ka qenë shpëtimtar në këtë Kupë Bote. Nuk po flitet për gabimet e gjyqtarëve, as një javë pas përfundimit…

Të gjitha lajmet nga Russia 2018