Të gjitha lajmet

GRUPI F: KOREA JUGORE - MEKSIKA

Edhe Meksika në 1/8 e finales

Edhe Meksika në 1/8 e finales

23 June, 2018 @18:27

Korea Jugore
Meksika
Korea Jugore 1 : 2 Meksika
Heung-Min SON 90+3' Carlos VELA (P) 26', Javier HERNANDEZ 66'

Rostov Arena
Si në ndeshjen e parë ndaj Gjermanisë, edhe sot ndaj Koresë Jugore Meksika ka zhvilluar një super paraqitje, duke mbledhur 6 pikë nga 2 ndeshjet e para dhe duke avancuar në 1/8 e finales. Goli i parë u shënua nga Carlos Vela përmes penalltisë, ndërsa për 2-0 shënoi Javier Hernandez, për të cilin ky ishte goli i 50 me fanellën e Meksikës. Në minutën e 90+3', ylli i Tottenhamit, Heung-Min Son, shënoi një gol të bukur, vetëm për ta vendosur rezultain 2-1. ORARI DHE TABELAT - RUSSIA 2018 Kjo fitore bën që Meksika ta sigurojë plasmanin në 1/8 e finales, ndërsa Korea Jugore me këtë humbje përshëndetet nga ky Botëror.

BELGJIKA

Shqetësime për Belgjikën, 3 lëndime pas fitores

23 June, 2018 @17:27

U mendua se u zëvendësuan për të pushuar për shkak të epërsisë së thellë që Belgjika e kishte, mirëpo duket…

BRAZIL

Lëndohet Douglas Costa

23 June, 2018 @17:23

Pas fitores së djeshme ndaj Kosta Rikës, një lajm jo i mirë vjen për Brazilin. Anësori Douglas Costa ka pësuar…

11-SHET: KOREA J - MEKSIKA

Formacionet zyrtare: Korea-Meksika

23 June, 2018 @16:07

Janë publikuar 11-shet startuese të ndeshjes së dytë të ditës në Botëror. KOREA JUGORE: H W Jo, Y Lee, M…

BELGJIKA - TUNIZIA

Belgjika me goleadë në TOP 16

Foto: FIFA/fb

23 June, 2018 @15:56

Pas fitores në ndeshjen e parë të Botërorit me rezultat bindës 3-0, Belgjika ka vazhduar me ritëm të njejtë edhe…

VËSHTRIM

Gjithçka është mahnitëse ose zhgënjyese, mes s’ka

23 June, 2018 @15:35

Argjentina kanë vënë veten në një pozitë ku është e pamundur të garohet. Unë nuk kam asnjë dyshim se 20…

11-SHET

Formacionet: Belgjika - Tunizia

23 June, 2018 @12:55

Janë publikuar formacionet startuese të Belgjikës dhe të Tunizisë, afro 1 orë para ndeshjes.

DITARI RUS (8)

Dëshira e madhe, solli fitoren

Fotot: FIFA/fb

22 June, 2018 @22:52

Duelet e ditës në Kampionatin Botëror, në përmbledhje dhe çka pritet tash e tutje... NEYMAR JR Ndeshja më e dobët…

SUPER MARIO

Pensionohet edhe Mandzukic

Foto: juventus/fb

14 August, 2018 @18:35

Sulmuesi i Juventusit, Mario Mandzukic, pas arritjes rekorde me vendin e tij, Kroacinë, në Kampionatin Botëror "Rusia 2018" ka vendosur…

DITARI I FUNDIT RUS (23)

Botërori dhe vendi ynë

22 July, 2018 @11:02

VAR-i ka qenë shpëtimtar në këtë Kupë Bote. Nuk po flitet për gabimet e gjyqtarëve, as një javë pas përfundimit…

FIFA RANKING

FIFA pritet të zbardh listën me kalkulimin e ri

Foto: fifa/fb

18 July, 2018 @18:21

Lista e re e renditjes mujore të FIFAs dhe e para pas Botërorit Rusia 2018 do të publikohet së shpejti…

DITARI RUS (22)

Kampionët e Botës

Fotot: FIFA/fb

16 July, 2018 @23:09

Kampionët e rinj të Botës janë ekipi me lojtarët më cilësor në botë. Por, a është ekipi me lojën më…

PLAYER RATINGS

Notat e lojtarëve: Franca-Kroacia

Fotot: FIFA/fb

15 July, 2018 @22:38

Përfundoi Botërori Rusia 2018, me Francën kampione të re të Botës, të cilët në finale mposhtën Kroacinë 4-2. Sa…

Të gjitha lajmet nga Russia 2018