Të gjitha lajmet

BELGJIKA - TUNIZIA

Belgjika me goleadë në TOP 16

Foto: FIFA/fb

Belgjika me goleadë në TOP 16

23 June, 2018 @15:56

Belgjika
Tunizia
Belgjika 5 : 2 Tunizia
E. Hazard (P) 6', 51' R. Lukaku 16', 45', M. Batshuayi 90' 18' D. Bronn, 90' W. Khazri

Otkrytiye Arena, Moskë
Belgjika me goleadë në TOP 16
Pas fitores në ndeshjen e parë të Botërorit me rezultat bindës 3-0, Belgjika ka vazhduar me ritëm të njejtë edhe ndaj Tunizisë sot, duke i mposhtur veriafrikanët me rezultat 5-2. Hazard Dy fitore nga dy ndeshjet e para, kualifikoi Belgjikën në 16 ekipet më të mira të Botërorit që tash, ndërsa në përballjen e fundit, që është edhe derbi i grupit, ndaj Anglisë, do të luftohet për vendin e parë. ORARI dhe TABELAT Sa i përket lojës, Eden Hazard hapi serinë e golave për Belgjikën nga penalltia, 1-0. Më pas Romelu Lukaku ngriti epërsinë në 2-0, ndërsa tunizianët kthyen shpresat me golin e shpejt të Dylan Bronnit, 2-1. Lukaku Por, Lukaku i disponuar nuk la shokët të shkojnë në pushim nën ethe, duke shënuar për 3-1 në kohën shtesë së pjesës së parë. Në pjesën e dytë Hazard dhe zëvendësuesi i tij, Mitchy Batshuayi shënuan për 5-1, para se Walid Khazri përcaktoi përfundimtaren 5-2. Belgium vs Tunis

VËSHTRIM

Gjithçka është mahnitëse ose zhgënjyese, mes s’ka

23 June, 2018 @15:35

Argjentina kanë vënë veten në një pozitë ku është e pamundur të garohet. Unë nuk kam asnjë dyshim se 20…

11-SHET

Formacionet: Belgjika - Tunizia

23 June, 2018 @12:55

Janë publikuar formacionet startuese të Belgjikës dhe të Tunizisë, afro 1 orë para ndeshjes.

DITARI RUS (8)

Dëshira e madhe, solli fitoren

Fotot: FIFA/fb

22 June, 2018 @22:52

Duelet e ditës në Kampionatin Botëror, në përmbledhje dhe çka pritet tash e tutje... NEYMAR JR Ndeshja më e dobët…

MEDIA

Blick: Falë shqiponjave, ëndërrojmë fluturimin!

Foto: Blick

22 June, 2018 @22:24

Pas fitores ndaj Serbisë, Blicku zvicran ka thurrur elozhe për dyshen shqiptare Xhaka e Shaqiri. Në ballinën e gazetës…

GRUPI E: SERBIA - ZVICRA

Kosova shpëton Zvicrën, Shaqiri-Xhaka gol, mposhet Serbia

Foto: FIFA/fb; Squawka; Mediaset

22 June, 2018 @21:45

Xherdan Shaqiri dhe Granit Xhaka me golat e tyre në pjesë të dytë, i…

11-SHET

Formacionet: Serbia - Zvicra

22 June, 2018 @19:13

Janë bërë publike formacionet zyrtare të Serbisë dhe të Zvicrës, përfaqësuese të cilat përballen mes vete në kuadër të Grupit…

GRUPI D: NIGERIA - ISLANDA

Nigeria fiton, Argjentina shpreson

22 June, 2018 @18:52

Nigeria e mposhti Islandën me rezultat 2-0. Kësaj fitoreje u gëzua edhe Argjentina, ngase gjithçka do të caktohet në ndeshjet…

PREJ SEVILJËS NË ROMË

Edhe një me origjinë shqipe te Lazio

22 June, 2018 @16:25

Sot Lazio ka zyrtarizuar blerjen e re të skuadrës. Reprezentuesi danez, i cili nuk është pjesë e Botërorit Rusia 2018,…

11-SHET NIGERIA-ISLANDA

Formacionet: Nigeria-Islanda

Fotot: FIFA/fb

22 June, 2018 @16:13

Dueli i radhës në Grupin D zhvillohet mes Nigerisë dhe Islandës. Islanda ka një pikë të fituar nga ndeshja e…

GRUPI E: BRAZILI - KOSTA RIKA

Cou e Neymar për fitoren e parë

22 June, 2018 @15:57

Me më shumë vështirësi se që pritej, Brazili ka shënuar fitore ndaj Kosta Rikës, për ta arritur kështu kuotën e…

SUPER MARIO

Pensionohet edhe Mandzukic

Foto: juventus/fb

14 August, 2018 @18:35

Sulmuesi i Juventusit, Mario Mandzukic, pas arritjes rekorde me vendin e tij, Kroacinë, në Kampionatin Botëror "Rusia 2018" ka vendosur…

DITARI I FUNDIT RUS (23)

Botërori dhe vendi ynë

22 July, 2018 @11:02

VAR-i ka qenë shpëtimtar në këtë Kupë Bote. Nuk po flitet për gabimet e gjyqtarëve, as një javë pas përfundimit…

FIFA RANKING

FIFA pritet të zbardh listën me kalkulimin e ri

Foto: fifa/fb

18 July, 2018 @18:21

Lista e re e renditjes mujore të FIFAs dhe e para pas Botërorit Rusia 2018 do të publikohet së shpejti…

DITARI RUS (22)

Kampionët e Botës

Fotot: FIFA/fb

16 July, 2018 @23:09

Kampionët e rinj të Botës janë ekipi me lojtarët më cilësor në botë. Por, a është ekipi me lojën më…

PLAYER RATINGS

Notat e lojtarëve: Franca-Kroacia

Fotot: FIFA/fb

15 July, 2018 @22:38

Përfundoi Botërori Rusia 2018, me Francën kampione të re të Botës, të cilët në finale mposhtën Kroacinë 4-2. Sa…

Të gjitha lajmet nga Russia 2018