Të gjitha lajmet

GRUPI E: SERBIA - ZVICRA

Kosova shpëton Zvicrën, Shaqiri-Xhaka gol, mposhet Serbia

Foto: FIFA/fb; Squawka; Mediaset

Kosova shpëton Zvicrën, Shaqiri-Xhaka gol, mposhet Serbia

22 June, 2018 @21:45

Serbia
Zvicra
Serbia 1 : 2 Zvicra
A. Mitrović 5' 52' G. Xhaka, 90' X. Shaqiri

Kaliningrad Stadium, Kaliningrad.
Kosova shpëton Zvicrën, Shaqiri-Xhaka gol, mposhet Serbia
Shaqiri Xherdan Shaqiri dhe Granit Xhaka me golat e tyre në pjesë të dytë, i kanë sjellë fitoren e parë Zvicrës në Botërorin Rusia 2018, duke përmbysur epërsinë serbe nga pjesa e parë - për t'i sjellë tre pikët e para dhe katër në total për Zvicrën në Grupin E. Akanji Fotografia e Shaqirit me bërtimën lehtësuese pas fishkëllimës së fundit të gjyqtarit, tregon më së miri se çfarë ka pasur brenda Xherdani, ndërsa me fitore ndaj Serbisë - duket se gjithçka u realizua. TABELA & ORARI Zvicra me 4 lojtarë shqiptarë në ekip, tashmë është me pikë të njejta si Brazili lider, ndërsa në përballjen e fundit të Grupit E, luan ndaj Kosta Rikës. Serbia Serbia erdhi shpejt në epërsi, kur Aleksandar Mitrovic shënoi me kokë për epërsinë 1-0. Mitrovic vs Xhaka Raste të mira kishte Blerim Xhemajli në pjesë të parë, por nuk arriti t'i konkretizojë ato. Xhaka Në pjesë të dytë, Granit Xhaka me një super-gol barazoi rezultatin, ndërsa sulmeve zvicerane të pasuksesshme zgjidhje i dha krejt në fund, Xherdan Shaqiri, i cili duke ikur nga ofsajdi u gjend i vetëm, ndjekur nga Dusan Tosic, i shpejt deri te porta, për të shënuar - kthjellët - në portën serbe dhe për t'ia sjellë fitoren e madhe Zvicrës, 2-1. Xhaka Serbia vs Zvicra

11-SHET

Formacionet: Serbia - Zvicra

22 June, 2018 @19:13

Janë bërë publike formacionet zyrtare të Serbisë dhe të Zvicrës, përfaqësuese të cilat përballen mes vete në kuadër të Grupit…

GRUPI D: NIGERIA - ISLANDA

Nigeria fiton, Argjentina shpreson

22 June, 2018 @18:52

Nigeria e mposhti Islandën me rezultat 2-0. Kësaj fitoreje u gëzua edhe Argjentina, ngase gjithçka do të caktohet në ndeshjet…

PREJ SEVILJËS NË ROMË

Edhe një me origjinë shqipe te Lazio

22 June, 2018 @16:25

Sot Lazio ka zyrtarizuar blerjen e re të skuadrës. Reprezentuesi danez, i cili nuk është pjesë e Botërorit Rusia 2018,…

11-SHET NIGERIA-ISLANDA

Formacionet: Nigeria-Islanda

Fotot: FIFA/fb

22 June, 2018 @16:13

Dueli i radhës në Grupin D zhvillohet mes Nigerisë dhe Islandës. Islanda ka një pikë të fituar nga ndeshja e…

GRUPI E: BRAZILI - KOSTA RIKA

Cou e Neymar për fitoren e parë

22 June, 2018 @15:57

Me më shumë vështirësi se që pritej, Brazili ka shënuar fitore ndaj Kosta Rikës, për ta arritur kështu kuotën e…

11-SHET: BRAZILI - KOSTARIKA

Formacionet: Brazili - KostaRika

22 June, 2018 @13:52

Derisa dy skuadrat nuk shënuan fitore në përballjet e para të tyre të grupit, sot dalin në fushë për tre…

PHILLIP COCU

Fenerbahçe zyrtarizon trajnerin e ri

22 June, 2018 @12:20

Pas dështimit që të fitojë titullin kampion stinorin e shkuar në Turqi, Fenerbahçe ka ndërruar trajnerin e skuadrës Aykut Kocaman…

PARA GARAVE NDËRKOMBËTARE

Prishtina licenson 24, udhëton me 20 lojtarë

BOROZANI/ D. S.

22 June, 2018 @12:02

Fituesja e Kupës së Kosovës dhe pjesëmarrësja nga Kosova në Europa Ligë, Prishtina, ka bërë të ditur sot se ka…

DITARI RUS (8)

Kroacia maestrale

Foto: FIFA/fb

21 June, 2018 @22:25

Dallimi ndërmjet ekipeve latine dhe ekipeve të dobëta qëndron në atë se këto të fundit, kundër kundërshtarëve më të mëdhenj,…

ARGJENTINA - KROACIA

Kroacia fenomenale, kualifikohet

Foto: FIFA/fb

21 June, 2018 @21:41

Me vetëm dy ndeshje të zhvilluara në grupin e vdekjes, Kroacia me fitore maestrale ndaj Argjentinës sonte, 3-0, ka siguruar…

SUPER MARIO

Pensionohet edhe Mandzukic

Foto: juventus/fb

14 August, 2018 @18:35

Sulmuesi i Juventusit, Mario Mandzukic, pas arritjes rekorde me vendin e tij, Kroacinë, në Kampionatin Botëror "Rusia 2018" ka vendosur…

DITARI I FUNDIT RUS (23)

Botërori dhe vendi ynë

22 July, 2018 @11:02

VAR-i ka qenë shpëtimtar në këtë Kupë Bote. Nuk po flitet për gabimet e gjyqtarëve, as një javë pas përfundimit…

FIFA RANKING

FIFA pritet të zbardh listën me kalkulimin e ri

Foto: fifa/fb

18 July, 2018 @18:21

Lista e re e renditjes mujore të FIFAs dhe e para pas Botërorit Rusia 2018 do të publikohet së shpejti…

DITARI RUS (22)

Kampionët e Botës

Fotot: FIFA/fb

16 July, 2018 @23:09

Kampionët e rinj të Botës janë ekipi me lojtarët më cilësor në botë. Por, a është ekipi me lojën më…

PLAYER RATINGS

Notat e lojtarëve: Franca-Kroacia

Fotot: FIFA/fb

15 July, 2018 @22:38

Përfundoi Botërori Rusia 2018, me Francën kampione të re të Botës, të cilët në finale mposhtën Kroacinë 4-2. Sa…

Të gjitha lajmet nga Russia 2018