Të gjitha lajmet

GRUPI D: NIGERIA - ISLANDA

Nigeria fiton, Argjentina shpreson

Nigeria fiton, Argjentina shpreson

22 June, 2018 @18:52

Nigeria e mposhti Islandën me rezultat 2-0. Kësaj fitoreje u gëzua edhe Argjentina, ngase gjithçka do të caktohet në ndeshjet e fundit në Grupin D, për pozitën e dytë.

Mbrojtja e Islandës nuk arriti t’i ndalë golat e Ahmed Musës, i cili shënoi dy herë për Nigjerinë, kurse te Islanda ylli Sigurdsson nuk arriti të shënojë në minutën e 83-të nga pika e bardhë.

TABELAT AKTUALE dhe ORARI / RUSIA 2018

Nigeria me këtë fitore u ngrit në pozitën e dytë në Grupin D, ndërsa Kroacia e kishte siguruar dje kualifikimin. Argjentina ndeshjen e fundit do të luaj kundër Nigjerisë, derisa Islanda kundër Kroacisë.

LARGOHET

Ndeshja e fundit e De Rossit me Romën

14 May, 2019 @11:16

Roma ka bërë të ditur sot se legjenda e skuadrës Daniele De Rossi do të largohet nga klubi në fund…

NGRITEN

FIFA zyrtarizon numrin e pjesëmarrësve për Katar 2022

15 March, 2019 @20:46

Në mbledhjen e nëntë të Këshillit të FIFAs sot në Miami të SHBA-së, është zyrtarizuar numri i 48 ekipeve pjesëmarrëse…

CLUB BENEFIT PROGRAM

Sa fituan klubet nga Botërori?

Foto: fifa.com

4 December, 2018 @15:32

Pas përfundimit të Kampionatit Botëror ”Rusia 2018” FIFA sot ka bërë të ditur pagesat që do t’i derdhen klubeve…

SUPER MARIO

Pensionohet edhe Mandzukic

Foto: juventus/fb

14 August, 2018 @18:35

Sulmuesi i Juventusit, Mario Mandzukic, pas arritjes rekorde me vendin e tij, Kroacinë, në Kampionatin Botëror “Rusia 2018” ka vendosur…

DITARI I FUNDIT RUS (23)

Botërori dhe vendi ynë

22 July, 2018 @11:02

VAR-i ka qenë shpëtimtar në këtë Kupë Bote. Nuk po flitet për gabimet e gjyqtarëve, as një javë pas përfundimit…

Të gjitha lajmet nga Russia 2018