Të gjitha lajmet

ARGJENTINA - KROACIA

Kroacia fenomenale, kualifikohet

Foto: FIFA/fb

Kroacia fenomenale, kualifikohet

21 June, 2018 @21:41

Argjentina
Kroacia
Argjentina 0 : 3 Kroacia
53' A. Rebić, 80' L. Modrić, 90'+1 I. Rakitić

Stadion Nizhny Novgorod, Nizhniy Novgorod
Kroacia fenomenale, kualifikohet
Me vetëm dy ndeshje të zhvilluara në grupin e vdekjes, Kroacia me fitore maestrale ndaj Argjentinës sonte, 3-0, ka siguruar kualifikimin në fazën tjetër të Kampionatit Botëror, Rusia 2018. Messi vs Modric Goli i parë i Kroacisë erdhi në fillim të pjesës së dytë, kur portieri i Argjentinës, Willy Caballero bëri një gabim dhe Ante Rebic, pa frikë, maestralisht shënoi për avantazh. TABELA dhe ORARI Prej atij momenti, Kroacia fitoi vetëbesimin e munguar dhe kontrolloi lojën përkundër se Argjentina kishte topin më shumë në këmbë. Të sigurtë në dalje dhe të rrezikshëm në topa të gjatë, kroatët shënuan edhe dy herë deri në fund të ndeshjes, kur Luka Modric dha gol prej mbi 20 metrave e krejt në fund, Ivan Rakitic hoqi të gjitha dilemat sa i përket fituesit. Rebic Kroacia me këtë fitore kualifikohet tutje nga Grupi D, ndërsa nesër pritet të shihet çfarë do të ndodhë në duelin tjetër të grupit, ku takohen Islanda - Nigeria.

ARGJENTINA

Ekipi i Messit

21 June, 2018 @19:54

Ekipi i ndërtuar rreth Messit, për Messin, vetëm e vetëm që të vjen Kupa e parë e Botës për lojtarin…

11-SHET: ARGJENTINA - KROACIA

Argjentina vs. Kroacia, formacionet startuese

21 June, 2018 @19:03

Janë bërë publike formacionet zyrtare të Argjentinës dhe Kroacisë, përfaqësuese të cilat përballen mes vete në kuadër të Grupit D.…

GRUPI C: FRANCA - PERU

Franca vazhdon, Peru përshëndetet

Foto: UEFA

21 June, 2018 @18:51

Një gol i Kylian Mbappes në minutën e 34' të ndeshjes ishte i mjaftueshëm që Franca ta fitojë edhe ndeshjen…

MUND TË LUAJ

Konfirmohet çështja e Neymarit

REUTERS/Arkiv

21 June, 2018 @16:24

Pas lëndimit të pësuar në përballje me Zvicrën, Neymar i cili nuk kishte mundur të stërvitej në ditët e fundit…

FLORENT SEJDIU

Sulmuesi i radhës, Sejdiu te Vëllaznimi

21 June, 2018 @16:07

Vëllaznimi pas zyrtarizimit të brazilianit që luan në pozitën e sulmuesit qendror, ka bërë të ditur se ka arritur…

LISTA E FUTBOLLISTËVE

Publikohen ftesat për Kosovën U19

Foto: FFK

21 June, 2018 @16:02

Përzgjedhësi i përfaqësueses së Kosovës U19, Ramiz Krasniqi, ka planifikuar grumbullimin e radhës të reprezentacionit të të rinjve të Kosovës…

11-SHET: FRANCA - PERU

Franca vs. Peru, formacionet startuese

21 June, 2018 @15:59

1 orë para ndeshjes, janë publikuar formacionet startuese të Francës dhe Perusë, të cilat mes vete ndeshen në kuadër të…

GRUPI C: DANIMARKA - AUSTRALIA

Barazim, të dyja mbesin në lojë

21 June, 2018 @15:51

Me barazim është mbyllur dueli i parë i ditës së sotme në Botërorin e Rusisë. Danimarka e Australia ndanë pikët,…

KAMPIONIA E KOSOVËS

Drita gati për Ligë të Kampionëve

Foto: V. Beqiri/ Drita FC/fb

21 June, 2018 @15:40

Kampionia e fundit e Kosovës, Drita, është gati për Ligë të Kampionëve. Ekipi nga Gjilani sot ka postuar fotografinë me…

DHONATAN SANTOS DA HORA

Vëllaznimi zyrtarizon brazilianin

Foto: KFVëllaznimi/fb

21 June, 2018 @15:36

Braziliani nga ekipi maltez, Qrendi, Dhonatan Santos da Hora, është sulmuesi i ri i Vëllaznimit të Gjakovës edhe zyrtarisht. Ekipi…

SUPER MARIO

Pensionohet edhe Mandzukic

Foto: juventus/fb

14 August, 2018 @18:35

Sulmuesi i Juventusit, Mario Mandzukic, pas arritjes rekorde me vendin e tij, Kroacinë, në Kampionatin Botëror "Rusia 2018" ka vendosur…

DITARI I FUNDIT RUS (23)

Botërori dhe vendi ynë

22 July, 2018 @11:02

VAR-i ka qenë shpëtimtar në këtë Kupë Bote. Nuk po flitet për gabimet e gjyqtarëve, as një javë pas përfundimit…

FIFA RANKING

FIFA pritet të zbardh listën me kalkulimin e ri

Foto: fifa/fb

18 July, 2018 @18:21

Lista e re e renditjes mujore të FIFAs dhe e para pas Botërorit Rusia 2018 do të publikohet së shpejti…

DITARI RUS (22)

Kampionët e Botës

Fotot: FIFA/fb

16 July, 2018 @23:09

Kampionët e rinj të Botës janë ekipi me lojtarët më cilësor në botë. Por, a është ekipi me lojën më…

PLAYER RATINGS

Notat e lojtarëve: Franca-Kroacia

Fotot: FIFA/fb

15 July, 2018 @22:38

Përfundoi Botërori Rusia 2018, me Francën kampione të re të Botës, të cilët në finale mposhtën Kroacinë 4-2. Sa…

Të gjitha lajmet nga Russia 2018